Azerbajdžan - Zem večného ohňa


Typ zájazdu

Poznávacie


Krajina

Azerbajdžan


Mesto

Baku, Lenkoran, Massala, Guba, Šachdag, Naftalan, Šamachi, Gabala, Lagič, Ivanovka


Hotel

7 x s vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

6 x raňajky


Doprava

letecky


OPIS

Krajina cestovateľských prekvapení, krajina kontrastov. V hlavnom meste krajiny sa budete cítiť ako v Dubaji či Paríži a len pár kilometrov odtiaľ nájdeme dlhé skalisté púšte či národný park s jaskynnými maľbami alebo bahenné sopky.

Azerbajdžan - krajina, ktorá Vás prekvapí, očarí, fascinuje.... V Azerbajdžane nájdete množstvo prekvapení, ale určite nie davy turistov.

  CENNÍK ZÁJADZU
Termín zájazduCena zájazdu od
26.09.2019 - 04.10.2019699,00 €   899,00 €  22% Objednať
  PROGRAM

1.deň:

Odlet

2.deň:
Prílet do hlavného mesta Baku. Transfer na ubytovanie.
Začneme s prvou ochutnávkou Krajiny ohňa priamo v národnej pýche - hlavnom meste Baku.
Krásny výhľad na mesto si vychutnáme od spomienkovej aleje Shehidler. Navštívime aj modernú štvrť pripomínajúcu Dubaj a ľudia sú tam štýloví ako v Paríži a následne zažijeme Azerbajdžanský kontrast pri návšteve stredovekého historického centra chráneného UNESCO. Uvidíme Panenskú vežu - symbol krajiny, trhové námestie, mešity a potúlame sa po čarovných dobových uličkách.
Stihneme aj návštevu pevností polostrova Abšeron vybiehajúcom do Kaspického mora.
Možnosť tradičnej Azerbajdžanskej večer.
Návrat na hotel. Nocľah.

3.deň:
Po raňajkách sa vyberieme smerom k Iránskym hraniciam na breh kaspického mora do mesta Lenkoran. Uvidíme čajové plantáže, citrusové sady.... Prezrieme si mesto s originálnou architektúrou , navštívime tržnicu a ochutnáme miestnu špecialitu lavangi - kura plnené orechami.
Presunieme sa do mesta Massala - mesta, kde sa príroda snúbi s históriou.
Návrat do hotela. Nocľah.

4.deň:
Po raňajkách sa vyberieme k najvyšším horám Kaukazu. Navštívime mesto Guba - bránu do Azerbajdžanských hôr s najväčšou komunitou kaukazských Židov. Zoznámime sa s ručnou výrobou tradičných kobercov a poprechádzame sa po Židovskej štvrti. Pokračovať budeme do horského turistického a kúpeľného mesta Šachdag.
Návrat na hotel. Nocľah.
5.deň:
Po raňajkách návšteva mesta Naftalan známeho výrobou naftalínového oleja - unikátu v medicínskom svete. Možnosť 15 minútového kúpeľa. Pokračujeme do národného parku Gobustan /UNESCO/ Uvidíme miestny unikát - bahenné sopky, mešitu Bibi Eibet, chrám uctievačov ohňa a navštívime aj dedinku Ateštág - miesto vzniku tajomného náboženstva Zoroastrizmus. Výlet zakončíme po stopách Marca Pola na hore Yanar Dag, kde zo zeme vyviera zemný plyn a oheň horí už dlhých 70 rokov.
Návrat na hotel. Nocľah.
6.deň:
Po raňajkách návšteva historického mesta bývalého hlavného mesta - Šamachi a Gabaly - mesta intelektuálov, umelcov a hudobníkov. Naskytne sa nám odtiaľ nádherný pohľad na najvyšší vrchol Azerbajdžanu - Bazardjuziu 4.466 m. V tejto oblasti sa nádherne snúbi príroda s históriou a v neposlednom rade s kulinárnymi zážitkami. Ochutnáme národné jedlo z ryže - plov, ktoré sa pripravuje na 40 rôznych spôsobov.
Návrat na hotel. Nocľah.
7.deň:
Po raňajkách výlet do jedinečnej dedinky Lagič, centra remeselníkov, kde tradície sú stále živé. Je tu zachovaná ľudová architektúra a remeselné dielne, kde akoby sa zastavil čas. Presunieme sa do malebnej dedinky Ivanovka umiestnenej ako orlie hniezdo na vrchole kopca. 
Návrat na hotel. Nocľah
8.deň:
Po raňajkách voľný deň v uliciach Baku. Možnosť návštevy múzea kobercov. Vo večerných hodinách prechádzka po večernom meste s Pobrežným bulvárom a Námestím fontán.
Návrat na hotel. Nocľah.
9.deň:
Transfer na Letisko. Odlet.

  INFO

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Budapešť - Baku - Budapešť, s letiskovými poplatkami
- 7 x ubytovanie  v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe
- 6 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu 
- poistenie insolventnosti CK

- batožina 40 x 20 x 20 cm

V cene nie je zahrnuté:
- doprava v Azerbajdžane cca 150  EUR / osoba
- komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK)
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 100 USD 
- príplatok za jednolôžkovú izbu 35 €/os/noc
- pobytová taxa - platba na mieste  5 - USD/os./noc

- vstupné vízum cca 40 EUR, exprené vízum cca 100 EUR

- večere - cca 10 EUR / večera

- transfer na letisko Budapešť 

- batožina o rozmeroch 55 x 40 x 20 cm - poplatok cca 24 - 40 EUR, 10 kg

 

 CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.