ISLAND - CESTA HORÚCICH PRAMEŇOV


Typ zájazdu

Poznávacie


Krajina

Island


Lokalita

Island


Hotel

4 x hotel / gasthaus


Doprava

Letecky


OPIS

Pozývame Vás spoznať jedinečný ostrov Island, ktorý je čoraz obľúbenejšou turistickou destináciou. Jedno z posledných miest, ktoré bolo osídlené ľuďmi.

Divoký Island predstavuje všetko, čo si môžete predstaviť pod pojmom „nespútaná príroda“.
Krajina si pre Vás pripravila nespočetné množstvo prírodných krás, ako sú ľadovce, sopky, vodopády, tmavé čadičové pláže, útesy, gejzíry, lagúny, či jazierka.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
20.03.2023 - 24.03.20231199,00 €   1399,00 €  14%8 Objednať
09.05.2023 - 13.05.20231299,00 €   1599,00 €  19%9 Objednať
22.11.2023 - 26.11.2023999,00 €   1299,00 €  23%5 Objednať
  PROGRAM

1. deň:

Odlet na Island. Po prílete, presun do hlavného mesta Reykjavík. Návšteva najsevernejšej metropoly sveta – katedrála Halmgrímskirkja, islandský parlament, prístav so svojimi pôvodnými drevenými domčekmi a starými uličkami.
Futuristické stavby zastupuje najväčší skvost moderny Islandu- Harpo – sídlo Islandského symfonického orchestra, koncertná sieň a konferenčné centrum.
2. deň:
ZLATÝ OKRUH ISLANDU:
Navštívime najvýznamnejšie miesto islandskej histórie NP Þingvellir, miesto kde sa od seba oddeľujú eurázijskej a severoamerickej tektonickej dosky. Najväčšie prírodné jazero ostrova Thingvellir, mohutný “Zlatý” vodopád GULLFOSS, odkiaľ z 32 m padá voda do 2 km dlhej rokliny rieky Hvítá. Oblasť Haukadalur – jastrabie ÚDOLIE, kde sa nachádza slávny GEYSIR vytvorený v 13. storočí a v súčasnosti aktívnejší Strokkur (15-30 m). Na záver historická osada Skálholt, sídlo islandského biskupa s luteránskym chrámom, významné duchovné centrum Islandu.
Ubytovanie.
3. deň:
ZÁPADNÁ ČASŤ ISLANDSKEJ VRCHOVINY, vodopády Hraunfossar – súhrnné pomenovanie pre niekoľko menších i väčších vodopádov stekajúcich po dlhej lávovej stene do rieky Hvítá.
Pri návrate zastávka pri najsilnejšom a najvyššom termálnom prameni Európy – Deildartunguhver! Možnosť využiť štýlové kúpele a sledovať silu prameňa chrliaceho 180 litrov za sekundu s teplotou až 97 stupňov!
Potom pokračovanie v blízkosti ľadovca Langjökull a údolím krištáľovo čisté rieky Hvítá späť na ubytovanie.
4. deň:
POLOSTROV Reykjanes, bahenné výpary, sírne jazierka, stovky kráterov. Navštívime srdce geotermálnej oblasti Islandu GUNNUHVER, fumaroly, sírne výpary a bahenné kotla. Možnosť relaxu a odpočinok v Modrej lagúne, svetovo vyhlásené termálne kúpele, vytvorené uprostred lávového poľa, preslávené mliečne bielou farbou vody a vysokou koncentráciou solí.
Nocľah.

5. deň:
Raňajky. 
Presun na letisko a odlet v doobedných hodinách. 

  INFO

Cena zahŕňa:

- leteckú prepravu Viedeň – Reykjavik – Viedeň vrátane letiskových poplatkov
- príručná batožina 40 x 20 x 20 cm
- transfery z a na letisko na Islande 
- 4 x ubytovanie 
- kvalitný sprievodca CK
- poistenie proti insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

pobytová taxa cca 5 €/osoba/ noc - platba na mieste,
- dopravu minivan / mikrobusom podľa programu 160 EUR

Nepovinné príplatky:

- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 4,40 EUR  / osoba / deň (kompletné informácie nájdete nižšie)
- príplatok za jednolôžkovú izbu 350 EUR/os/zájazd (povinné pri obsadení izby jednou osobou)

- príručná batožina 55 x 40 x 20 cm - 10 kg - cca 78 eur 

- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 20 €   ( Vstup do Modrej Lagúny cca 100 EUR )

- transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava - 38 € (záleží od záujmu klientov)

 

 

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.