Talianske hviezdy- Rím, Vatikán, Verona, Miláno a Benátky


Typ zájazdu

6 dňový poznávací zájazd


Krajina

Taliansko


Mesto

Rím, Miláno, Verona, Benátky


Hotel

hotel 3* s vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

autobusová


Súhrn zájazdu

Navštívte najvyhľadávanejšie a najobľúbenejšie mestá Talianska. Počas zájazdu so skúseným sprievodcom spoznáte večné mesto Rím, najmenší štát sveta Vatikán, mekku módy Miláno so svetoznámymi módnymi značkami, romantickú Veronu, ktorú preslávili Rómeo a Júlia a nakoniec si ukážeme mesto na vode, mesto kanálov a palácov - Benátky.

  Cenník zájadzu
Termín zájazduCena zájazdu od
25.09.2018 - 30.09.2018219,00 € Objednať
12.06.2018 - 17.06.2018219,00 € Objednať
  Program zájazdu

1.deň: Odchod v poobedňajších hodinách, nočný presun do Talianska.

2.deň: Príchod do talianskeho večného mesta Rím v ranných hodinách -  spoločná prehliadka mesta so sprievodcom: Forum Romanum, práve tu  sa rodili začiatky rímskeho práva a vznikala politická kultúra, ďalej navštívme symbol mesta Rím - Koloseum, Benátske námestie, pomník Viktora Emanuela, Kapitol, a samozrejme nezabudneme ani na fontánu di Trevy najväčšiu a najslávnejšiu fontánu, ktorá zobrazuje Boha mora stojaceho  na lastúre ťahanej dvomi koňmi. Individuálne voľno. Presun na ubytovanie.

3.deň: Raňajky, po raňajkách pokračovanie v programe. Presun do Vatikánu –  návšteva Vatikánskych múzeí, prehliadka Námestia, Sixtínska kaplnka a Baziliky sv. Petra s hrobkami pápežov, možnosť návštevy kupoly, z ktorej je jedinečný pohľad na mesto Rím. Následne navštívime Anjelský hrad,  ktorý ochraňuje živých aj mŕtvych. Individuálne voľno. V poobedňajších hodinách presun na ubytovanie. 

4.deň:  Raňajky, presun do európskej Mekky módy do Milána, ktoré je hlavné mesto provincie Miláno a nachádza sa na severe Talianska v oblasti Lombardia. Miláno je mesto, v ktorom si „to svoje“ nájde každý návštevník. Miláno zvyknú občas nazývať aj mestom oblekových mužov, pretože tu nájdete najlepší výber tohto mužského oblečenia a miestni muži ho radi uprednostňujú. Spoločná prehliadka mesta so sprievodcom - Galéria Viktora Emanuela II., Opera La Scala, Castello Sforzesco, kostol Santa Maria delle Grazie. Individuálne voľno. Možnosť nákupov vo štvrti Quadrilatera, kde sa nachádzajú najznámejšie značky – Armani, Dolce & Gabana, Gucci, Prada, Trussardi, Valentino, Versace, Louis Vuitton. V poobedňajších hodinách presun do romantickej Verony - mesto Sheaksperovskej lásky Romea a Júlie, prehliadka svetoznámej Arény,  ktorá  každoročne hostí slávne osobnosti operného pódia, katedrála z 12. storočia, gotický kostol sv. Anastázie, kostol San Stefano, nám. Piazza delle Erbe so zeleninovým trhom, nám. Piazza dei Signori, most Ponte Pietro.   Vo večerných hodinách presun na ubytovanie.

5.deň:  Raňajky, po raňajkách presun do prístavu Punta Sabionni, transfer loďou do Benátok. Prehliadka so sprievodcom: Námestie San Marco, známe ako ,,salón sveta”, Bazilika San Marco, zvonica Campanilla, most Rialto, Dóžovský palác, ktorý je príkladom vycibreného benátskeho gotického štýlu, Most vzdychov ktorý svojim pomenovaním vystihuje situáciu väzňov pri prechádzaní cez tento náročný úsek cesty. Po prehliadke mesta individuálne voľno možnosť  "túlania sa" po nezabudnuteľných malebných uličkách, či príjemné posedenie pri dobrej talianskej kávičke. V skorých večerných hodinách presun do Punta Sabioni a presun na Slovensko.

6. deň Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

  Informácie o zájazde

Cena zahŕňa:

- 3 x hotelové ubytovanie
- 3 x raňajky 
-  prehliadky podľa programu bez vstupov
-  služby sprievodcu počas celého zájazdu
-  dopravu  klimatizovaným autobusom 
-  povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

Cena nezahŕňa: 

-  komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 2,20 EUR / osoba / deň
-  spiatočná miestenka 10,00 EUR/osoba - možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse
-  príplatok za jednolôžkovú izbu 20,00 EUR/noc - povinne pri obsadení izby jednou osobou

- pobytovú taxu 3,00 €/osoba/noc 

- vstup do Talianskych miest 23 EUR - jednorázový poplatok

Termíny a nástupné miesta: 

12.6.-17.6.2018

 Nitra, Sereď, Trnava, Bratislava

 

25.9.-30.9.2018

Košice, Prešov, Levoča, Poprad, Ružomberok, Žilina, Trenčín, Piešťany, Trnava, Bratislava


Príplatky za nástupné miesta:

- nástupné miesto Bratislava – bez príplatku

- nástupné miesta s doplatkom (20 €)- Poprad, Prešov, Košice, Poprad, Ružomberok, L.Mikuláš,

- nástupné miesta s doplatkom (15€) –  Žilina, Trenčín, B.Bystrica, Zvolen, Žiar nad Hronom

- nástupné miesta s doplatkom (10 €) - Trnava, Nitra, Sereď

  BLOG

Taliansko - krajina,ktorá tak ako v minulosti tak aj dnes ponúka svojim návštevníkom všetko - od antických chrámov, cez majstrovské diela tých najznámejších umelcov,príjemné podnebie,stovky kilometrov nádherných pláží až po zasnežené vrcholky Dolomitov.


Niet cestovateľa,ktorý by si tu neprišiel na svoje. Či už ste milovníkom umenia alebo zanieteným kulinárnym fajnšmekrom 

 


Ktorúkoľvek časť Talianskej "čižmy" navštívite určite neodídete sklamaní. Môžete si vybrať niektoré z turisticky najpopulárnejších miest ako sú Benátky s ich kanálmi a gondolami,Verona s príbehom Rómea a Júlie či mesto kam vedú všetky cesty, mesto miest-Rím.


Ak už všetky tiero miesta máte v malíčku vyberte sa s nami do kútov,ktoré nie sú až tak známe a predsa nemenej fascinujúce. Apúlia s domčekmi,ktoré pripomínajú včelie úle. pestrofarebná Ligúria či čarovnéé Toskánsko a tajomná Kampánia.