Ostrov večného Slnka - Malta počas karnevalu


Typ zájazdu

Poznávacie


Krajina

Malta


Mesto

ostrov Malta a GOZO


Hotel

3 x s vlastným sociálnym zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

Letecky


OPIS

Karneval a zábava v krajine s tyrkysovým morom sa slávi už 6 storočí. Malta je silne katolíckou krajinou, a preto práve Karneval na Malte sa oplatí vidieť! Môžete sa tešiť na karneval v tradičnom duchu - tanečnice v neskonale krásnych kostýmoch, deti v prevlekoch a pochody plné hercov a muzikantov, ktoré prechádzajú ulicami. Opulentný festival plný farebných masiek a alegorických vozov, ktorý sa pripravuje po celý rok.

Navštívte s nami krajinu s úžasnou južanskou atmosférou, temperamentom a zábavou - ostrov večného slnka Maltu. Navštívime a objavíme zaujímavé historické mestá, hlavné mesto Valletu, presvedčíme Vás, že more môže mať nádhernú tyrkysovú farbu, pochutnáme si na typickej kuchyni s nezameniteľnou chuťou korenín. Malta je tá ideálna destinácia, kde Vám vieme splniť mnohé sny.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
17.02.2023 - 20.02.2023539,00 €   499,00 €  -8%3 Objednať
  PROGRAM

1. deň:

Odlet v doobedných hodinách. Prílet na Maltu v doobedných hodinách. Transfer na ubytovanie v príjemnej dovolenkovej štvrti v blízkosti mora. Priestor na obed.

Z mestečka Sliema, ktorá sa stala modernou metropolou, a nachádzajú sa tu uličky s obchodmi známych značiek, sa presunieme ho hlavného mesta. A keďže maltský rytieri sa pohybovali loďami, my urobíme to isté. Presunieme zo loďkou zo Sliemy do prístavu Marsamxett vo Vallette.

V 7. najmenšom hlavnom meste sveta budeme vdychovať rytiersku atmosféru s doplnkami anglickej kolónie na každom rohu. V uliciach nás bude čakať sviatočná atmosféra. Uvidíme jedinečné sprievody, plné masiek, tanečníkov, či sprievodných vozov s hercami. Uvidíme protestantskú katedrálu, posledné rytierske divadlo v Európe, ktoré stále funguje, prejdeme cez najužšiu uličku Valletty, s pozostatkami anglických barov z vojnovej éry. Prehliadka katedrály Sv. Jana, ktorá je vyhlásená za najdrahšiu a najkrajšiu katedrálu na svete. Nasledovať bude individuálne voľno.
Deň zakončíme 5D kinom, kde v krátkom filme spoznáme kto sú Malťania a čím všetkým si prešli v minulosti. Deň zavŕšime prehliadkou horných záhrad, z ktorých budeme obdivovať najkrajší prirodzene vytvorený pristav Európy.

Počas celého dňa budeme mať možnosť vidieť masky, pretože karneval na Malte je najstarším historickým festivalom. Počas karnevalu Vám odporúčame ochutnať Prinjolatu  Unikátna sladkosť typycká pre Maltu - slávna lahodná maltská dezertná torta pripravená špeciálne pre tieto príležitosti Pochádza zo slova Prinjol, čo znamená píniové oriešky. 

 Návrat na ubytovanie, nocľah.

2. deň:

Po raňajkách výlet na susedný ostrov Gozo. Prijemná 20 minútová plavba okolo ostrova Comino, kde B. Pitt natáčal Helenu z Troje. Prehliadka ostrova.

Zastavíme sa pri megalitickom chráme Ggantija najstaršia kamenná voľne stojaca stavba na svete. Neskôr ochutnáme typické pochúťky ostrova a obdivovať budeme zručnú prácu gozitaniek pri vytváraní krajok. Individuálne voľno. Možnosť ochutnať tradičné jedlá.

Presun na mystické miesto Dwejra, kde sa prevezieme na typických loďkách z vnútorného mora cez 60m dlhý kamenistý tunel do otvoreného mora. Oči dráždiaca modrá farba sa bude pred vami odrážať od koralov a útesov. Záver dňa na Goze strávime v centre v hlavnom meste, kde za pozornosť stojí stará Citadela, z ktorej je výhľad o ktorom snívajú filmári celého sveta. 

Karnevalová atmosféra bude pokračovať aj na tomto ostrove. 

Najpopulárnejšie je spontánne defilé, ktorú sa koná po západe slnka. Každý sa môže zúčastniť a obliecť sa do najrôznejších kostýmov vyrobených z akýchkoľvek materiálov podľa nápaditých nápadov.

Ulice sú preplnené ľuďmi, ktorí nosia vtipné, groteskné masky až po strašidelné masky a kostýmy.

Trajektom sa presunieme späť na Maltu.

Návrat na ubytovanie, nocľah.

3. deň:

Po raňajkách začneme náš deň návštevou severnej časti ostrova a zastavíme sa v mestečku Mellieha, kde navštívime kaplnku, v ktorej budeme obdivovať unikátnu maľbu od apoštola Lukáša z r. 60 n.l. Zastavime sa na výhľad na Melliehu pláž, dedinku Pepka Námorníka, kde v r. 80 tich sa natáčal hraný americký muzikál a navštívime pláž Golden Bay a Ghaj Tuffieha.

Pokračujeme do dedinky Mgarr, kde budeme obdivovať záhadné koľaje o ktorých píše Danniken vo svojich knihách. Na obed sa zastavíme v typickej jedálni, kde za malú cenu dávajú veľké porcie.

Po obede pokračujeme do mesta Mosta, kde navštívime kostol s 3. najväčšou kupolou v Európe. Nasledovať bude mesto Mdina. Toto vznešené mesto nás privíta so svojimi kúzelnými uličkami a atmosférou a z hradieb budeme obdivovať výhľad na Maltu, navštívime tradičné miestne dielne, kde uvidíme sklársku a hrnčiarsku výrobu produktov.

Posledný bod programu budú útesy Dingli a ostrov Fifla z diaľky. Možnosť ochutnať či zakúpiť si miestne sladkosti, likéry, či kaktusový plod.

Presun na ubytovanie. Osobitné voľno a nocľah.

4. deň:

Raňajky. Transfer na letisko. Odlet z Malty v doobedných hodinách.

  INFO

Cena  pre 1 osobu zahŕňa:

- letecká doprava Viedeň - Malta - Viedeň vrátane letiskových poplatkov
- 3 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe
- 3 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu 
- poistenie insolventnosti CK
príručná batožina 40 x 20 x 20 cm 

V cene nie je zahrnuté:
- doprava na Malte cca 70  EUR / osoba
- pobytová taxa - platba na mieste cca 5 € /os./noc

Nepovinné príplatky:

- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK 4,40 EUR ( EXTRA ) / osoba / deň 

- príplatok za jednolôžkovú izbu 120 €/os/zájazd (povinné pri obsadení izby jednou osobou)

- príručná batožina 55 x 40 x 20 cm - 10 kg - cca 46 eur 

- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 30 €
katedrála sv.Jána Krstiteľa - cca 10 € / osoba,

- fakultatívny výlet trajektom na ostrov GOZO - cca 42 € / osoba

- Hagar Qim - cca 10 € / osoba

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.