Klenoty severného Talianska Miláno, Bergamo, Benátky, Verona, Sirmione, Lago di Garda Veľká Noc


Typ zájazdu

poznávací zájazd


Krajina

Taliansko


Mesto

Miláno, Bergamo, Benátky, Verona, Sirmione, Lago di Garda


Hotel

3 x s vlastným sociálnym zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

Autobusová


OPIS

Spestrite si Veľkonočné sviatky výletmi do romantických miest severného Talianska. 

Zažite zájazd na ktorý sa nezabúda !

Nechajte sa uniesť krásou, históriou, atmosférou známych talianskych miest, ktorým nenadarmo patrí prívlastok perly Talianska. Vychutnáme si výborné miestne celosvetovo známe víno, neodolateľnú gastronómiu, kľudné a očarujúce mestečko Bergamo, či ruch mesta Miláno, idylku na Gardskom jazere, atmosféru mesta " na vode " Benátky.

Pochutnajte si na gurmánskych špecialitách .

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
27.03.2024 - 01.04.2024339,00 €16 Objednať
  PROGRAM

1.deň:

Odchod vo večerných hodinách zo Slovenska ( BA cca 20 hod. )

2.deň:

Deň strávime v centre Milána - európskej Mekky módy. Mesto preslávené futbalovým klubom, svetoznámymi módnymi značkami a svojimi pamiatkami. Spoločná prehliadka mesta so sprievodcom, pozrieme si hlavné pamiatky mesta. Nevynecháme Katedrálu Duomo – jedna z najväčších katedrál sveta, ktorej výstavba trvala cez 600 rokov, prejdeme sa cez Galériu Viktora Emanuela II. – najstaršie fungujúce nákupné centrum v celom Taliansku, kde luxus a prepych doslova srší. Kráľovský palác, ktorý bol sídlom milánskej vlády, Opera La Scala, stredoveký hrad castello Sforzesco, hlavné námestie.

Individuálne voľno.

Možnosť nákupov vo štvrti Quadrilatera, kde sa nachádzajú najznámejšie značky – Armani, Dolce & Gabana, Gucci, Prada, Trussardi, Valentino, Versace, Louis Vuitton.

Presun na ubytovanie.

3.deň.

Raňajky. Vyberieme sa do obdivovať a vychutnávať si krásy prírody, na najväčšie a zároveň najčistejšie talianske jazero Lago di Garda – Gardské jazero, ľadovcového pôvodu. Budeme sa cítiť ako na morskom pobreží, prechádzka a fotky krásnych výhľadov.

Presunieme sa do malebného mestečka s dominantou stredovekým hradom na brehu Gardského jazera - Sirmione. Krátka prehliadka so sprievodcom. Vychutnáme si úžasnú atmosféru mestečka, ktoré je preslávené vďaka Rímskym kúpeľom a unikátnemu hradu Rocca Scagliera, ktorý je obklopený vodou. Nevynecháme ani miestnu zmrzlinu. Nájsť „gelateriu“ nebude problém, pretože tu nájdeme najväčšiu koncentráciu zmrzlinární na kilometer štvorcový v rámci celého Talianska.

Preplavíme sa do neďalekého mestečka Bardolino. Očaríme nielen milovníkov vína a gastronómie.  Možnosť ochutnať tie najlepšie vína z regiónu, nakoľko Gardská oblasť je svetovo známa výborným vínom a rôznymi gastronomickými delikatesami.

Premiestnime sa do centra malého, ale zato očarujúceho mestečka Bergammo. Mesto Bergamo je rozdelené na dve časti, ktoré spája jedna z najstarších pozemných lanoviek v Taliansku. Jedna časť sa volá Vysoké mesto a druhá Nízke mesto - moderná časť, skoro celá vystavaná na začiatku 20. storočia. Zatiaľ čo Vysoké mesto nám ponúkne množstvo histórie. Nachádza sa na vyvýšenom kopci a je celé obmurované historickým opevnením. Nájdeme tu nie len turistické atrakcie, ale aj historické paláce, staroveké námestia, kaplnky či veže. Prejdeme sa historickými uličkami, ktoré sú z veľkej často zo skál a okrem pamiatok vyskúšame aj typické jedlá z tohto mesta - Casoncelli alla Bergamasca – plnené ravioli, či sladký koláč Polenta e Osei.

Presun na ubytovanie. Nocľah.

4.deň:

Raňajky. Presun do romantického mesta Verona. Mesto s neopísateľnou atmosférou. Každý z nás pozná romantický príbeh lásky Rómea a Júlie. My si budeme môcť pozrieť rodný dom známej Júlie s balkónom, ktorý pozná snáď každý. Uvidíme baziliku San Zeno, kostol San Fermo Maggiore, kde sa konajú mnohé operné predstavenia. Obrovskú arénu, kde sa usporadovávali gladiatorské hry  Individuálne voľno. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie.

5.deň:

Raňajky, presun do Punta Sabiony odkiaľ sa loďkou presunieme  na benátske ostrovy – Murano, Burano.  Murano - výrobne známeho muránskeho skla a Burano - centrom benátskeho čipkárskeho priemyslu. Pokračovanie v plavbe do centra Benátok.

Prehliadka najvýznamnejších pamiatok - Nám. San Marco, známe ako ,,salón sveta”, Bazilika San Marco, zvonica Campanilla, most Rialto, Dóžov palác.

Vo večerných hodinách presun loďou do Punta Sabiony. Odchod na Slovensko

6.deň:

V ranných hodinách príchod na Slovensko.

  INFO

Cena zahŕňa:

- doprava klimatizovaným autobusom

- 3 x hotelové ubytovanie 

- 3 x raňajky 

- prehliadka miest so sprievodcom

- zákonné poistenie 

Cena nezahŕňa:

Loďka na ostrovy Muráno, Buráno a do centra Benátok: spiatočný cca 26 / osoba

poplatok za vstup do talianskych miest a parkovné 27 EUR / osoba

Voliteľné príplatky:

Miestenka 10 EUR / osoba - možnosť zvoliť si miesto sedenia v autobuse

Cestovné poistenie - 4,40 EUR / osoba / deň -možné zabezpečiť v CK

1-lôžková izba 96 € / pobyt - v prípade obsadenia izby jednou osobou

pobytová taxa - cca 4 € / osoba / noc 

Vstupné do jednotlivých pamiatok (podľa Vášho uváženia, nie sú povinné, ceny sú len orientačné a počas sezóny sa môžu meniť)

- Dóžov palác - 18 €

- Chrám sv. Marca – klenotnica - 3 €

- Zvonica - 7 €

 

Termíny a nástupné miesta:

Nitra, Sereď, Trnava, Bratislava

 

Príplatky za nástupné miesta:

- nástupné miesto Bratislava – bez príplatku

- nástupné miesta s doplatkom 15,00  €/ osoba- Trnava, Nitra, Sereď