Atény - mesto Bohov - Veľká Noc


Typ zájazdu

letecky


Krajina

Grécko


Lokalita

Atény, ostrovy Aegina a Agistri, Korint, Nauplius, pláže Glyfada a jazero Vouliagmeni


Hotel

4 x s vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

Raňajky


Doprava

letecká


OPIS

Vydajte sa s nami na objavnú cestu - kolísky antickej civilizácie a oslávte Veľkú Noc pod lúčmi stredozemského slnka. Slnkom zaliate pláže sľubujú neopakovateľnú atmosféru. Spoznajte mesto odkiaľ sa kultúŕa rozšírila do celej Európy, pokochajte sa dychvyrážajúcim pohľadom na majestátnu Akropolu. Nemôžeme vynechať ani atrakciu - plavbu na blízke ostrovy s tradičnou atmosférou. Ochutnajte slávne grécke špeciality - Gyros, Souvlaki, musaku a samozrejme neodmysliteľné Ouzo.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
31.03.2021 - 04.04.2021459,00 €11 Objednať
  PROGRAM

 

1.deň:
Prílet do Atén. Transfer na ubytovanie.
Po krátkom oddychu začneme spoznávať Grécko z tej najtypickejšej stránky - a to z kulinárnej. Gréci jedlo milujú, posednie s priateľmi je pre nich spoločenská a udalosť a v neposlednom rade stredomorská kuchyňa je jednou z najzdravších na svete a dôvod dlhovekosti miestnych obyvateľov. Nuž v rámci miestnych zvyklostí, predtým ako sa pohrúžime do poznávania a objavovania, sa aj my usadíme v tradičnej miestnej taverne a vychutnáme si miestne špeciality. Na stole nesmie chýbať chlieb, Choryatiky salata, moussaka, kokkinisto či čerstvé morské plody, medzi ktorými kraľuje grilovaná chobotnica. Pohár Retsiny-miestneho vína s nádychom borovicovej živice-nám dodá tú správnu náladu na poznávanie zákutí Atén.
Najväčšou atrakciou je nepochybne majestátne sa týčiaca na skale nad mestom Akropola.
Tu sa môžete pokochať, dotknúť sa viac ako 2.500 rokov starej gréckej civilizácie.
Po Akropole nás čaká návšteva miestneho trhu oplývajúceho farbami a vôňami. Ovocie, zelenina, čerstvé ryby a južanský ruch, pokrykovanie....
S prichádzajúcim večerom je čas na večerný drink a ten si dáme v strešnom bare z výhliadkou na osvetlenú Akropolu.
Príjemne unavení prvým dotykom s Gréckom sa vrátime na hotel.
Nocľah.
 
2.deň:
Na raňajky sa vyberieme spolu s miestnymi do furna teda jednej z nespočetných pekární voňajúcich čerstvo upečeným chlebom a tradičnými dobrotami. Či už si vyberiete syrovú tyropitu alebo sladkú pitu krema, hladní určite nebudete. Tak ako Gréci odchádzať budeme s neodmysliteľným pohárom kávy frappé v ruke.
V tento deň sa vyberieme na výlet do Saronického zálivu, pre zmenu loďou, navštíviť dva najčarovnejšie ostrovy - Aegina a Agistri.
Nalodíme sa v antickom prístave Pireus, možno si aj zahmkáme známu pesničku Deti z Pirea a naša námorná cesta sa môže začať.
Prvá zastávka je Aegina - ostrov umelcov. Úzke uličky, obchodíky s tradičnými miestnymi produktmi, rybí trh, nostalgické konské povozy a prechádzka v doprovode archeológa, ktorý nám porozpráva pútavé príbehy a zasvätí nás do tajov mytológie.
Aeginu nemôžeme opustiť bez návštevy miestneho pestovateľa pistácií - tunajšej špeciality. Ochutnáme nielen orechy, ale aj sladkosti, ktoré sa z nich vyrábaju ako baklava....
 
Morský taxík - lietajúci delfín, nás prevezie na Agistri - ostrov romantiky a relaxu.
Vo večerných hodinách sa vrátime do Pirea a určite ešte nebude čas na návrat na hotel.
Tento večer strávime typicky Grécky- v tzv.ouzerii. Pohár anízoveho likéru Ouzo, či silnejšieho Tsipoura nám iste spraví náladu. Ale v Grécku nemôže byť nápoj bez jedla a tak si doprajem tanier meze-drobných maškŕt, ktoré tradične sprevádzajú ouzo.
Návrat na hotel.Nocľah.
 
3.deň:
Po raňajkách sa vyberieme na výlet tentokrát po súši.
Čaká nás fascinujúci Korintský prieplav a históriou dýchajúce malebné mesto Nauplion.
Korintský prieplav chceli starí Gréci postaviť už v 7.storočí p.n.l., sníval o ňom aj rímsky cisár Nero, ale dokončiť sa ho podarilo až na konci 19.storočia pod vedením rodeného košičana Gerstera.
Korintský prieplav je dlhý 6 kilometrov, široký len 25 metrov a impozantne pôsobí výška skál, ktoré prieplav pretína - 63 metrov.
Prieplav spája Egejské a Jónske more a pohľad z mosta nad ním je doslova dychvyrážajúci a rozhodne stojí za to.
Pokračovať budeme do jedného z najkrajších a zároveň najromantickejších miest na Peloponéze-Nauplia. Bolo to prvé hlavné mesto Grécka po oslobodení sa spod tureckej nadvlády. Meno má mytologický pôvod Nauplios bol synom boha mora Poseidona. Tak ako všade v Grécku aj tu sa prelína bohatá história s každodenným životom. Prejdeme sa po takzvanej ceste snov, ktorá vedie od stredovekého centra cez štvrte s tureckou architektúrou, uličkami, ktoré vyvolávajú fotografickú vášeň a nevynecháme ani hrad Palamidi týčiaci sa 216 metrov nad morov a ponúka nádherné výhľady na celé okolie.
Vo večerných hodinách návrat na hotel. Nocľah.
 
4.deň:
Po raňajkách začneme deň zasvätený relaxu, plážam a moru. Podľa počasia sa budete môcť osviežiť kúpaním v morských vlnách alebo sa oddávať tzv.thalassoterapii-terapii morským vzduchom pri prechádzke po nekonečných plážach.
Vyberieme sa do štvrti Glyfada-obľúbené miesto pobytu gréckych filmových či speváckych hviezd. Zrelaxujeme na pláži, samozrejme s pohárom frappé v ruke a deň si spestríme aj návštevou jazera Vouliagmeni učupeného pod mytologickou horou Hymettus. Jazero je považované za skrytý poklad aténskej riviéry. Zaujímavosťou jazera je , že má úžasné liečivé účinky a to vďaka tomu, že sa neustále napĺňa vodou z mora a zároveň podzemnými liečivými prameňmi.
V podvečerných hodinách sa vrátime na hotel a po krátkom oddychu sa vyberieme vychutnať si večeru sprevádzanú emotívnymi melódiami tradičného bouzouki. Čo by ste povedali na pečené jahňa na rozlúčku?
Nocľah.
 
5.deň:
Po raňajkách naše kroky ďalej povedú do malebných štvrtí Monastiraki a Plaka. Potúlame sa starobylými úzkymi uličkami, v kafeneio si vychutnáme tradičnú elliniko kafe a nezabudneme ani na úchvatnú vyhliadku odkiaľ budeme mať Atény ako na dlani a romantickú atmosféru zapadajúceho slnka nad mestom kde sa zrodila európska kultúra.

Transfer na letisko. Odlet.

  INFO

Cena na  1 osobu zahŕňa:

- letecká doprava Viedeň - Atény - Viedeň s letiskovými poplatkami

- batožina v max. rozmeroch 40 x 20 x 20 cm

- 4 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe

- raňajky

- služby kvalitného sprievodcu

- poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:

- doprava po Aténach, cca 95 EUR / osoba

- pobytová taxa - platba na mieste  4 EUR/os./noc


Voliteľné príplatby:

- komplexné cestovné poistenie ( možnosť zabezpečiť v CK - UNIQA KOMFORT ) - 2,50 EUR / osoba / deň

- príplatok za jednolôžkovú izbu 35 €/os/noc

- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 50 € / osoba

- Transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava - 25 EUR / osoba

 

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.

Orientačné vstupné  – ceny vstupov sa môžu počas sezóny meniť