Nádhera poľských skvostov Toruň, hrad Malbork, Gdaňsk, Varšava, Mazorské jazerá, Krakow


Typ zájazdu

poznávací zájazd


Krajina

Poľsko


Mesto

Toruň, Malbork, Gdaňsk, Varšava, Lodž, Mazorské jazerá, Krakow


Hotel

4 x hotelové ubytovanie s vlastným sociálnym zariadením na izbe


Strava

4 x Raňajky


Doprava

autobusová


OPIS

Počas tohto zájazdu spoločne spoznáme našich severných susedov. Preskúmame poľský Manchester, ochutnáme pravý torunský medovník, nahliadneme do zákutí vesmíru, ocitneme sa v stredoveku pri návšteve hradu Malbork, vychutnáme si morskú atmosféru kráľovského mesta Gdaňsk a necháme sa ohúriť poľským hlavným mestom Varšava.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
27.08.2024 - 01.09.2024379,00 €11 Objednať
  PROGRAM

1. deň: 

V neskorých večerných hodinách odchod zo Slovenska, nočná jazda.

2. deň: 

V ranných hodinách príchod do mesta Lodž prezývaného aj poľský Manchester. Mesto s výnimočnou atmosférou, nádhernou secesnou architektúrou, nespútaným nočným životom a najslávnejšou poľskou filmovou školou a známou ulicou Piotrkovska, ktorá je dlhá až 4.000 metrov. Prehliadka mesta so sprievodcom. Prestávka na obed.

Po obede sa presunieme do Torune – mesta presláveného torunskými perníkmi, ktoré sa tu pečú už od 14.storočia a recept na ich prípravu je prísne tajný. Možnosť návštevy jedinečného múzea perníkov. Prezrieme si dokonale zachované historické centrum,  keďže počas druhej svetovej vojny mesto zasiahli len dve bomby. Staromestské námestie s Kopernikovým pomníkom, Toruň je jeho rodiskom, rokokové meštianske domy, radnica, tri gotické kostoly, šikmá veža. Pozrieme si aj ruiny pevnosti rádu nemeckých rytierov, odfotíme sa so slávnou sochou torunského somárika.

Ubytovanie, nocľah.

3. deň: 

Raňajky, po raňajkách presun k neuveriteľne pôsobivému hradu Malbork, kde sa budeme cítiť akoby sme sa preniesli do stredoveku. Hrad je ako stredoveká pevnosť zapísaný v zoznamoch UNESCO. Je to najväčší gotický hrad postavený z tehly.

Presun do prímorského mesta Gdaňsk – nemecký klenot v poľskej korune s neopakovateľnou atmosférou. Prehliadka mesta – Veľký mlyn, ktorý je najstaršou zachovanou stredovekou technickou pamiatkou, Veľká zbrojnica, radnica, Neptúnova fontána, palác legendárneho kráľa Artuša. Pokocháme sa trhom plným farieb a úžasnými klenotníckymi výrobkami z gdaňského jantáru.

Ubytovanie, nocľah.

4. deň:

Raňajky, po raňajkách presun do oblasti Mazurských jazier. Urobíme si zastávku v centre oblasti, v meste Gižycko ktoré je považované za hlavné mesto jazernej oblasti. Gižycko obmýva až sedem jazier, z ktorých najväčšie sú Niegocin a Kisajno. Prehliadneme si historické centrum mesta, ležiaceho a pretkaného na riečnych kanáloch, historickú vojenskú pevnosť a nevynecháme ani stotonový  otočný most. V tejto časti nie je možné vynechať plavbu po jazere Nieogocin. Po vlnkách sa presunieme až k legendárnemu Ostrovu lásky. Ubytovanie.

5. deň:

Raňajky, po raňajkách presun do hlavného mesta Poľska - Varšava. Prehliadka mesta – vydáme sa za spoznaním historického centra, ktoré patrí pod UNESCO. Za sprievodu informácií o histórii a zaujímavostí si pozrieme pomník Varšavských hrdinov, Kráľovský palác, Žigmundov stĺp, hradný barbakán so zvyškami hradieb, Zámocké námestie. A v zapadnutých krčmičkách si budete môcť vychutnať vynikajúce poľské pivo.

Varšava patrí k najmódnejším mestám sveta s neopakovateľnou atmosférou, ktorú treba zažiť na vlastnej koži.

Individuálne voľno. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie.

6. deň:

Raňajky. Presun do mestečka Krakow. Prehliadka mesta – Hrad Wawel, Rynek Glówny - jedno z najväčších námestí v Európe so známou tržnicou Sukiennica a mariánskym kostolom Nanebovzatia Najsv. Panny Márie - najcennejší gotický oltár v Európe, Radničná veža, námestie. Individuálne voľno. 

V podvečerných hodinách presun na Slovensko. Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách - podľa nástupných miest.

 

  INFO

Cena zahŕňa:
- 4 x hotelové ubytovanie 
- 4 x raňajky
- dopravu klimatizovaným autobusom
- služby sprievodcu počas celého zájazdu
- poistenie proti insolventnosti CK
- prehliadky podľa programu bez vstupov


Voliteľné príplatky:
- Komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť cez CK ( 4,80 EUR / osoba / deň )

- spiatočná miestenka - 10 EUR ( možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse )

- 1/1 izba 32,00 EUR/noc ( povinný príplatok v prípade obsadenia izby jednou osobou )


Trasa zájazdu:

Trasa A - Bratislava, Trnava, Piešťany, Dubnica nad Váhom, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina

Trasa B - Vranov nad Topľou, Humenné, Strážske, Michalovce, Hriadky, Košice, Prešov, Levoča, Poprad


Príplatky za nástupné miesta:


- Žilina - bez príplatku

- Vranov nad Topľou, Humenné, Strážske, Michalovce, Hriadky - 25 EUR

- Košice, Prešov, Levoča, Poprad - 20 EUR

- Bratislava, Trnava, Piešťany, Dubnica nad Váhom, Trenčín, Považská Bystrica - 15 EUR


ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť

- múzeum perníka s ochutnávkou cca 5 EUR

- hrad Malbork 8 EUR

- plavba po Mazorských jazerách - cca 26 EUR

- Krakow 17 PLN (katedrála, mariánsky kostol)

  FAKULTATÍVNE VÝLETY

Poľsko - krajina len na skok zo Slovenska a predsa taká nepoznaná.Poďte s nami za krásami našich susedov.


Pokochajte sa mestami dýchajúcimi históriou, žasnite nad nevídanou nádherou soľnej bane a samozrejme nezabudnite na neodmysliteľný suvenír - tradičnú Poľskú sladkosť - Krowky.