Barcelona, kláštor Montserrat – letecky (5 dni)


Typ zájazdu

Poznávací zájazd


Krajina

Španielsko


Lokalita

Barcelona, kláštor Montserrat


Hotel

4 x s vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

4 x raňajky


Doprava

letecká


OPIS

Navštívte najznámejšie gaudího diela, chárm, sv. rodiny - La Sagrada Familia, La Pedrera, Casa Batlló a mnoho ďalších prekrásnych stavieb. Slávny Futbalový štadión Camp Nou. Večerné prechádzky po živej ulici Las Ramblas, Picassove múzeum a Placa del Catalunya sú ďalšie z mnohých lákadiel. Vychutnáte  si svetelnú show Magické fontány. Oddýchnte si a naberte bronz na známej pláži Barceloneta. Lákadlom je aj čierna soška Madony z Monserratu.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
02.04.2020 - 06.04.2020459,00 €   599,00 €  23%8 Objednať
  PROGRAM

1.deň Odlet z Viedne v skorých ranných hodinách.


Prílet do Barcelony, transfer do hotela, Nasleduje prehliadka mesta so sprievodcom. Prezrieme si námestie Plaça de Espanya, magické fontány, Olympijský štadión, pohorie Monjuic, možnosť návštevy Katalánskej galérie umenia, večer ubytovanie v hoteli.

2.deň Raňajky, celodenná prehliadka mesta so sprievodcom. Navštívime hlavné barcelónske námestie Plaça de Catalunya, prístav, monumentálny pamätník so sochou Krištofa Kolumba, známu ulica Las Ramblas, kde ruch neutícha počas dňa ani v noci, gotickú štvrť s Katedrálou sv. Eulálie, Kráľovské námestie Plaça Reial, Kráľovský palác, úžasná stará tržnica Mercat Boqueria, Radnica. Individuálne voľno, večer návrat do hotela.

3.deň Po raňajkách sa presunieme vlakom do známeho Montserratu, do kláštora a kostola, ktorý tu existuje už od deviateho storočia sa vyvezieme lanovkou a naskytnú sa nám úžasné výhľady na okolitú krajinu. Je to významné pútnicke miesto pre kresťanov z celého sveta a miesto, ktoré v roku 1982 navštívil aj pápež Ján Pavol II. Nachádza sa tu aj povestná čierna soška Panny Márie.

V podvečerných hodinách návrat do Barcelony, voľný program, ubytovanie.

4.deň Raňajky, nasleduje prehliadka mesta po stopách svetoznámeho architekta Gaudího, prezrieme si staviteľské skvosty Casa Batlló, Casa Milá prezývaná tiež La Pedrera, Sagrada Familia – chrám svätej rodiny, ktorý je symbolom mesta, prekrásny park Güell, odkiaľ sa nám naskytne nádherný výhľad na Barcelonu. Vo večerných hodinách návrat do hotela.

5.deň Po raňajkách sa presunieme do centra Barcelony. Zastávku si urobíme v bývalej býčej aréne La Monumental.  Prechádzka k prístavu Port Vell, ktorý je dnes veľkým jachtárskym a zábavným centrom, či k plážam Barcelonety.  odlet z Barcelony vo večerných hodinách.

  INFO

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Viedeň - Barcelona - Viedeň vrátane letiskových poplatkov
- batožina 40 x 20 x 20 cm, max. 5  kg príručná batožina
- 4 x ubytovanie v Barcelone v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe
- 4 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu
- poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
- doprava v Barcelone cca 69 EUR / osoba
- pobytová taxa - platba na mieste cca 3,- EUR/os./noc


Voliteľné príplatky:
- komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK) - 11€/osoba/zájazd
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 50 EUR
- príplatok za jednolôžkovú izbu 110 EUR/os/zájazd - povinné pri obsadení izby jednou osobou
- možnosť doobjednania väčšej batožiny


CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.

Ceny vstupného - ceny sú orientačné, počas sezóny sa môžu ceny meniť:

- Sagrada Familia (bazilika): dospelá os. 18 EUR, študent a senior 16 EUR
- Casa Batlló, cca 20 EUR 
- futbalový štadión Camp Nou, cca 23 EUR
- Parc Güell cca 10 EUR
- La Pedrera - cca 20 EUR
- kombi vstupenka kláštor - cca 40 EUR
- lanovka cez zaliv 11,50 EUR  

  FAKULTATÍVNE VÝLETY

Španielsko - krajina,ktorá svojou rozmanitosťou pohladí dušu každého návštevníka.

Pohoria Pyreneje či Siera Nevada týčiaca sa nad slnkom zaliatou Andalúziou, na druhej strane divoké útesy nad Atlantikom, historické pamiatky nadčasovej krásy, to všetko Vás čaká v tejto krajine vynikajúcej hudby plnej temperamentu, jedál z príchuťou Stredomoria a lahodnej Sangrie.