Londýnska klasika a novoročné výpredaje


Typ zájazdu

Poznávací zájazd


Krajina

Anglicko


Mesto

Londýn, Windsor


Hotel

3 x s vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

Letecky


OPIS

Vyberte sa s nami do najkozmopolitnejšieho mesta Európy - Londýna. Užite si pohľad na mesto z vtáčej perspektívy z London Eye. Pokochajte sa s najväčšími diamantmi na svete v klenotnici legendárneho hradu Tower, v blízkosti ktorého sa nachádza symbol Londýna zdvíhací most Tower Bridge.

A to nie je všetko! Január je v meste na Temži mesiacom nákupov. Vtedy sa Londýn mení na na nakupovací raj.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
23.01.2020 - 26.01.2020399,00 €   459,00 €  13%11 Objednať
  PROGRAM

1. deň 

Odchod zo Slovenska, prílet do Londýna. Transfer na hotel. Nasleduje prehliadka centra so sprievodcom Picadilly Circus, SOHO, Čínska štvrť, nákupy na Oxford street, ubytovanie na hoteli.

2. deň 

Raňajky, následne presun metrom do centra mesta. Prehliadku začneme v časti Westminster prejdeme sa po nábreží Temže, uvidíme budovy Parlamentu s vežou Big Ben,opátstvo Westminster Abbey, vládnu štvrť Whitehall so sídlom britských premiérov Downing Street,  Buckingham Palace, Trafalgar Square. Po obede sa vydáme ku katedrále St. Paul´s, prejdeme sa cez Millenium most až k Tate galérii, prechádzka k pomníku Monument, ktorý sdymbolizuje vyhorenie Londýna v 17. storočí a výstavbu nového Londýna podľa nové architekta Christofera Wrena. Možnosť zažiť večerný výhľad na mesto z London Eye.
Návrat na ubytovanie.


3. deň 

Raňajky, po raňajkách začneme návštevu sídlom kráĺov, väzením, sídlom pre čierne havrany a miesto, kde uvidíte v klenotnici jedny z najdrahších diamantov sveta - TOWER a po blízku známy Tower bridge a doky sv. Kataríny, po obede návšteva múzea voskových figurín Madame Tussaud´s, voľný čas.


Alternatívny program - budete mať možnosť stráviť deň nakupovaním na Oxfrod street  a okolitých uliciach v nespočetnom množstve originálnych obchodov a nákupných domov.

4.deň 

Raňajky, následne presun vlakom do blízkeho Windsoru. Prehliadka hradného areálu, kde sa nachádzajú miestnosti, v ktorých bývali králi, medzi nimi aj Kate a William, múzeum čínskeho porcelánu, zbrojovňa, múzeum bábik kráľovnej Matky, korunovačná kaplnka Podväzkového rádu, kde sa nachádzajú aj hrobky kráľov ako kráľa Henricha VIII., ktorý bol preslávený svojimi ženami. Mestečko Windsor a Eton. V poobedňajších hodinách transfer na letisko a odlet na Slovensko.

  INFO

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava s letiskovými poplatkami
- 3 x ubytovanie v Londýne v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe
- 3 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu
- poistenie insolventnosti CK

- batožina o rozmeroch 40 x 20 x 20 cm - 5 kg


V cene nie je zahrnuté:
- doprava v Londýne cca 75 GBP / osoba

- pobytová taxa - platba na mieste cca 4 - GBP/os./noc


Voliteľné príplatky

- batožina 55 x 40 x 20 cm - 10 kg cca 34 EUR  
- komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK)
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 80 €
- príplatok za jednolôžkovú izbu 120 EUR / os / zájazd

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.