Dublin - Írska fantázia - letecky


Typ zájazdu

letecký poznávací zájazd


Krajina

Írsko


Lokalita

Dublin, Wicklow Mountains


Mesto

Dublin


Hotel

3 x ubytovanie s vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

Letecky Dublin


OPIS

Krajina, kde cesty sú natoľko zaujímavé ako samotný cieľ, kde tráva je vždy zelená a ľudia priateľskí, pohostinní s jedinečným zmyslom pre humor. Objavte históriu Dublinu....

Určite musíte ochutnať pivo Guinness, ktoré si určite zamilujete. Predáva sa v 120 krajinách a vypije sa ho takmer miliarda litrov ročne. Pochádza práve z Dublinu.

Pokachať sa budete môcť katedrálou v Írsku. Je to krásna historická budova v nádhernom parku a určite stojí za návštevu ako spomienka na stredoveký Dublin. Pôsobil tu aj autor slávneho diela Gulliverove cesty – Jonathan Swift. Poprechádzame sa v rušnej štvrti Temple bar, kde môžete navštíviť desiatky kaviarní, krčiem s tradičnou írskou hudbou, ale aj množstvo medzinárodných reštaurácií a suvenírových obchodíkov.

  CENNÍK ZÁJADZU
Termín zájazduCena zájazdu od
06.09.2019 - 09.09.2019399,00 € Objednať
  PROGRAM

1. deň

Odlet z Bratislavy do Dublinu. Po prílete transfer na hotel. Ubytovanie. Nasleduje spoločná prehliadka so sprievodcom. Prehliadneme si najznámejší kostol sv. Cirkvy Krista. Navštíviť Dublin a nenavštíviť známy Temple Bar nie je možné, takže sa presunieme do najobľúbenejšej štvrte mladých.  Môžeme si pochutiť na írskom pive a pochutnať si na miestnej špecialite. Presun na hotel vo večerných hodinách.

2. deň

Raňajky, po raňajkách presun do centra mesta. Prehliadneme si Gate Theatre, Ambassadosr Theatre, Dublin Writers Museum, dublinskú univerzitu Trinity College, priľahlý park a ďalšie pamiatky. Navštívime aj tržnicu a určite nevynecháme kostol sv. Patrika. Odporúčaním je návšteva múzea Guinness Storehouse, kde si prehliadneme výrobu, ale tiež históriu tohto typického Írskeho nápoja. Pre záujemcov je k dispozícii možnosť návštevy tiež prehliadky Old Jamson Destillery. Táto prehliadka bude venovaná výrobe  a histórii whisky. Presun na hotel vo večerných hodinách.

3. deň

Raňajky, po raňajkách individuálny program, návšteva múzeí a pod. Pre záujemcov je možnosť absolvovať celodenný výlet do neopísateľnej oblasti Wicklow Mountains so sprievodcom. Uchváti Vás nádherná príroda tejto oblasti a stredoveká dedinka s kláštorom ležiacim v údolí dvoch ľadovcových jazier Vám vyrazí dych. Prehliadneme si záhrady grófstva Powerscourt, írsku prírodu a neodmysliteľnú architektúru. Večer návrat na ubytovanie.

4. deň

Raňajky, po raňajkách navštívime Dublinský hrad s krásnymi záhradami a radnicu.NAvštívime obchodný bulvár Oconnell street a dom spisovateľa Oscara Wilda. V popoludňajších hodinách transfer na letisko.Odlet.

  INFO

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Bratislava - Dublin - Bratislava
- batožina v max. rozmeroch 40 x 20 x20 cm
- 3 x ubytovanie  v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe
- 3 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu
-  poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
- doprava v Dubline cca 79 EUR / osoba
- komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK)
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 80 €
- príplatok za jednolôžkovú izbu 35 €/os/noc
- pobytová taxa - platba na mieste cca 3,- EUR/os./noc

-celodenný výlet 3. deň programu - 80,00 EUR / osoba


CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.