Malta - ostrov slnka a Maltézskych rytierov - 4 dni


Typ zájazdu

Poznávacie


Krajina

Malta


Mesto

ostrov Malta a GOZO


Hotel

3 x s vlastným sociálnym zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

Letecky


OPIS

Načerpajte energiu na slnečnej Malte aj v zimných mesiacoch. Najlepšie obdobie pre spoznávanie ostrova je práve zima a jar, kedy na ostrove je príjemné počasie a ostrov nie je preplnený turistami. 

Navštívte s nami krajinu s úžasnou južanskou atmosférou, temperamentom a zábavou - ostrov večného slnka Maltu. Navštívime a objavíme zaujímavé historické mestá, hlavné mesto Valletu, presvedčíme Vás, že more môže mať nádhernú tyrkysovú farbu, pochutnáme si na typickej kuchyni s nezameniteľnou chuťou korenín. Malta je tá ideálna destinácia, kde Vám vieme splniť mnohé sny.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
27.06.2024 - 30.06.2024489,00 €   539,00 €  9%4 Objednať
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
19.09.2024 - 22.09.2024539,00 €7 Objednať
  PROGRAM

1. deň:

Odlet z Bratislavy. Prílet na Maltu. 

Z mestečka Sliema, ktorá sa stala modernou metropolou, a nachádzajú sa tu uličky s obchodmi známych značiek, sa presunieme ho hlavného mesta. A keďže maltský rytieri sa pohybovali loďami, my urobíme to isté. Presunieme zo loďkou zo Sliemy do prístavu Marsamxett vo Vallette. V 7. najmenšom hlavnom meste sveta budeme vdychovať rytiersku atmosféru s doplnkami anglickej kolónie na každom rohu. Uvidíme protestantskú katedrálu, posledné rytierske divadlo v Európe, ktoré stále funguje, prejdeme cez najužšiu uličku Valletty, s pozostatkami anglických barov z vojnovej éry. Prehliadka katedrály Sv. Jana, ktorá je vyhlásená za najdrahšiu a najkrajšiu katedrálu na svete. Nasledovať bude individuálne voľno.

Deň zakončíme 5D kinom, kde v krátkom filme spoznáme kto sú Malťania a čím všetkým si prešli v minulosti. Deň zavŕšime prehliadkou horných záhrad, z ktorých budeme obdivovať najkrajší prirodzene vytvorený pristav Európy.

Transfer na ubytovanie v príjemnej dovolenkovej štvrti v blízkosti mora. Nocľah.

 

2. deň:

Po raňajkách výlet na susedný ostrov Gozo. Prijemná 20 minútová plavba okolo ostrova Comino, kde B. Pitt natáčal Helenu z Troje. Prehliadka ostrova. Prvá zastávka bude pri megalitickom chráme Ggantija najstaršia kamenná voľne stojaca stavba na svete. Neskôr ochutnáme typické pochúťky ostrova a obdivovať budeme zručnú prácu gozitaniek pri vytváraní krajok. Individuálne voľno. Možnosť ochutnať tradičné jedlá.

Presun na mystické miesto Dwejra, kde sa prevezieme na typických loďkách z vnútorného mora cez 60m dlhý kamenistý tunel do otvoreného mora. Oči dráždiaca modrá farba sa bude pred vami odrážať od koralov a útesov. Záver dňa na Goze strávime v centre v hlavnom meste, kde za pozornosť stojí stará Citadela, z ktorej je výhľad o ktorom snívajú filmári celého sveta. Trajektom sa presunieme späť na Maltu.

Návrat na ubytovanie, nocľah.

 

3. deň:

Raňajky. Celodenný oddychový pobyt na nádherných plážach Malty. Možnosť návštevy ostrova Comino, Modrej lagúny, Malta National Aquarium a mnoho iného čo nám tento jedinečný ostrov ponúka. Ostrov tiež ponúka možnosť potápania a spoznania podvodného sveta. Nocľah.

 

4. deň:

Po raňajkách začneme náš deň návštevou severnej časti ostrova a zastavime sa v mestecku Mellieha, kde navštívime kaplnku v ktorej budeme obdivovať unikátnu maľbu od apoštola Lukáša z r. 60 n.l. Zastavime sa na výhlad na Melliehu pláž, dedinku Pepka Namornika, kde v r. 80 tich sa natáčal hraný americký muzikál a navštívime pláž Golden Bay a Ghaj Tuffieha. Pokračujeme do dedinky Mgarr, kde budeme obdivovať záhadné koľaje o ktorých píše Danniken vo svojich knihách. Na obed sa zastavime v typickej jedálni, kde za malú cenu dávaju veľké porcie. Po obede pokračujeme do mesta Mosta, kde navštívime kostol s 3. najväčšou kupolou v Európe. Nasledovať bude mesto Mdina. Toto vznešené mesto nás privíta so svojimi kúzelnými uličkami a atmosférou a z hradieb budeme obdivovať výhlad na Maltu, navštívime tradičné miestne dielne, kde uvidíme sklársku a hrnčiarsku výrobu produktov. Posledný bod programu budú útesy Dingli a ostrov Fifla z diaľky, pohľadom na ktorý sa rozlúčime s maltskými ostrovami a ich neuveriteľnou históriou pred odchodom na letisko. Toto vsetko pod dohľadom našej licencovanej a skúsenej sprievodkyne, bez ktorej by ste Maltu možno len videli ale určite nespoznali. 

Transfer na letisko. Odlet do Bratislavy.

  INFO

Cena  1 osobu zahŕňa:

- letecká doprava Bratislava - Malta - Bratislava, vrátane letiskových poplatkov
- 3 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe - kategória min. 3*
- 3 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu 
- poistenie insolventnosti CK
príručná batožina 40 x 20 x 25 cm 

V cene nie je zahrnuté:
- doprava na Malte cca 70  EUR / osoba
- pobytová taxa - platba na mieste cca 5 € /os./noc

Nepovinné príplatky:

- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 4,80 € / osoba /deň

- príplatok za jednolôžkovú izbu 180 €/os/zájazd (povinné pri obsadení izby jednou osobou)

- príručná batožina 55 x 40 x 20 cm - 10 kg - cca 46 eur 

- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 30 €
katedrála sv.Jána Krstiteľa - cca 10 € / osoba,

- Celodenný fakultatívny výlet na ostrov GOZO aj s trajektom - cca 42 € / osoba

- Hagar Qim - cca 10 € / osoba

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.