Paríž, zámok Versailles s možnosťou Disneyland - letecky z Viedne


Typ zájazdu

Poznávací zájazd


Krajina

Francúzsko


Lokalita

Paríž


Mesto

Paríž, Versailles, Disneyland


Hotel

1-, 2-, 3- lôžkové izby so soc. zariadením na každej izbe


Strava

4 x raňajky


Doprava

Letecky


OPIS

Vychutnajte si Paríž všetkými zmyslami! Mesto umelcov, Mekka módy či mesto zamilovaných, aj takéto prívlastky prináležia perle na Seine.

Paríž to nie je len Eiffelovka, Moulin Rouge, Notre Dame či Louvre. V metropole Francúzska na Vás čaká aj mnoho ďalších prekvapení.

A skôr než sa s mestom umelcov rozlúčite vyznajte si lásku pod do neba sa týčiacou Eiffelovkou !

Ponúkame Vám možnosť stráviť nezabudnuteľný deň v zábavnom parku Disneyland  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
17.09.2024 - 21.09.2024639,00 €8 Objednať
01.10.2024 - 05.10.2024639,00 €8 Objednať
08.10.2024 - 12.10.2024639,00 €8 Objednať
  PROGRAM

1.deň

Odchod v obedných hodinách z Viedne, prílet do Paríža. Prvá ochutnávka mesta so sprievodcom. Ubytovanie 

2. deň


Raňajky, presun do čarovného Paríža. Vyberieme sa na prehliadku centra so sprievodcom  - uvidíme Pantheón - miesto odpočinku velikánov fr. národa, Luxemburgské záhrady - jedinečný park v centre Paríža - krásna kvetinová výzdoba parku, Luxemburský palác, Latinská štvrť, Univerzita Sorbone. V Luxemburgských záhradách si dáme rande tam, kde sa stretávajú zamilovaní parížania,oddýchneme si pri káve a nadýchanom croissante plnom čokolády v jednej z Parížskych kaviarní. Presunieme sa do najtajnejšej časti Paríža na ostrov Cité so známou katedrálou katedrálou Notre Dame a Justičným Palácom. Ostrovček s bohémskou atmosférou a úzkymi uličkami. Uvidíme rozprávkový stredoveký zámoček Consiergerie - využívaný ako väznica - miesto kde odsúdenci čakali na popravu. Presun známym rozsiahlym bulvárom Rivoli k múzeu Louvre. Návšteva tohto obrovského múzea, kde si budete môcť pozrieť diela známych velikánov. Okrem iných aj slávny obraz Mony Lízy.  Po prehliadke, vo večerných hodinách ubytovanie. 

3. deň 

Raňajky, po raňajkách návšteva čarokrásneho kráľovského zámku Versailles s malebnými záhradami. Navštívime zámoček Márie Antoinetty - Trianon, ktorý v sebe skrýva rôzne pikantné tajomstvá. Zohrejeme sa pri horúcej čokoláde v jednej z útulných kaviarničiek kúzelného mestečka Versailles. Presunieme sa do Paríža a vystúpame na Eiffelovku kde sa pokocháme výhľadom na celú krásavicu na Seine. Navštívime štvrť umelcov Montmartre, kúpime si obrázok na pamiatku a vychutnáme si kávu v jednej z bohémskych kaviarní.

Presun na ubytovanie.

4. deň

Raňajky, po raňajkách možnosť stráviť deň v Paríži. Návšteva múzeí, galérií, nákupy. Pre túto skupinu klientov je k celý deň k dispozícii sprievodca.

Pre záujemcov  presun do zábavného parku Disneyland. Celodenný pobyt v zábavnom parku. 

Presun na ubytovanie

5. deň

Raňajky, presun do Paríža, kde začneme nasávať romantickú atmosféru perly na Seine Víťazný oblúk, prehliadka veľkolepého bulváru Champs - Elysées kde budete môcť svojej láske kúpiť pravý francúzsky parfém v najväčšej parížskej parfumérii,milovníci moderného umenia sa môžu pokochať obrazmi impressionistov v galérii d´Orsay originálne umiestnenej v historickej budove železničnej stanice. V popoludňajších hodinách nastúpime na plavbu loďou po Seine. Nám už známe pamiatky uvidíme z úplne iného uhla.

Presun na letisko, odlet do Viedne.

  INFO

Cena zahŕňa:

- 4 x hotelové ubytovanie
- 4 x  raňajky
- letecká doprava Viedeň / Paríž / Viedeň 
- služby sprievodcu počas celého zájazdu
- prehliadky podľa programu bez vstupov
- poistenie proti úpadku CK

- príručná batožina na palubu lietadla v rozmeroch max. 40 x 20 x 25 cm

Cena nezahŕňa:

- vstupy do pamiatok

- pobytová taxa cca 4,00 EUR / osoba / noc

- doprava MHD v Paríži + vlak do Versailles - cca 90,00 EUR

- batožina 10 kg kufor o rozmeroch 55 x 40 x 25 cm - cena od 46 EUR

Voliteľné príplatky:

-  komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - cena je 4,80 EUR / osoba / deň
-  príplatok za jednolôžkovú izbu 150,00 EUR

Možné vstupy - ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť:

Do niektorých štátnych pamiatok a múzeí majú mladí do 25 rokov vstup zdarma

• Eiffelova veža 2. poschodie - schody: 10,70 € (dospelý), 5 € (12 - 24 rokov), 3 € (4 - 11 rokov)
• Eiffelova veža 2. poschodie - výťah: 17 € (dospelý), 8,50 € (12 - 24 rokov), 4 € (4 - 11 rokov)
• Eiffelova veža 3. poschodie - výťah: 26,80 € (dospelý), 14,50 € (12 - 24 rokov), 10 € (4 - 11 rokov)
• Louvre: 18,00 € 
• Víťazný oblúk: 9,50 € 
• Invalidovňa a hrobka Napoleona: 9,50 € 
• Versailles + Trianonské zámky - 19,00 €
• Versaillské záhrady: 9,50 € 
• Plavba po Seine:  16,50 € 
• veža Notre Dame: 9,5 €
• Saint Chapelle: 9,5 € 
• Conciergerie: 9,5 € 

Vstupenka do Disneylandu - vstupenka oprávňuje na využívanie všetkých atrakcií v parku dieťa do 3 r. zdarma, cca  110 EUR Dospelá osoba,   cca 100 EUR dieťa do 11 rokov 

  FAKULTATÍVNE VÝLETY

Versailles (Château de Versailles)V období sedemnásteho storočia dal neďaleko Paríža vo Versailles vybudovať kráľ Ľudovít XIV. nazývaný aj kráľ slnka prekrásny zámok do ktorého sa po jeho dostavaní presídlil z Paríža. Tento honosný kráľovský zámok bol v nedávnej dobe zrenovovaný a turisti môžu obdivovať jeho architektúru, nádherné parky a záhrady a známu zrkadlovú sieň, ktorá je obložená mramorom a zrkadlami.
 

Eiffelova veža ( La Tour Eiffel )Ak sa spomenie Paríž, prvá vec na ktorú si človek spomenie je Eiffelova veža. Tá sa stala akýmsi symbolom Paríža a Francúzska. Eiffelova veža bola postavená firmou Gustave Eiffel & Cie patriacou Gustavovi Eiffelovi po ktorom bola táto veža pomenovaná. Táto architektonická dominanta Paríža bola otvorená v r.1889. Je skonštruovaná zo železných konštrukcií a meria úctyhodných 324m a má tri poschodia. Z veže je prekrásny výhľad. Na veži sa nachádza aj preslávená reštaurácia Julesa Verna, bar a obchodíky zo suvenírmi. Možnosť zakúpiť si pohár šampanského na Eiffelovej veži a tak si vychutňať pohár pravého šampanského s neopakovateľným výhľadom po boku svojej milovanej osoby.

Víťazný oblúk ( Arc de Triomphe )Víťazný oblúk dal postaviť Napoleon Bonaparte na znak víťaztiev a vojenských úspechov počas svojich vojenských výprav. Nachádza sa na začiatku bulváru Champs Élysées. Táto 45m dlhá a 50m vysoká stavba je neprehliadnutelným prvkom Champs Élysées často navštevovaná turistami zo všetkých kútov sveta

Múzeum v Louvre Múzeum v Louvre je jedným z najäčších múzeí na svete. Kedysi slúžilo, ako kráľovský palác. V múzeu nájdete obrovské množstvo unikátnych umeleckých diel a artefaktov zo všetkých období. Medzi najznámejšie a neprehliadnuteľné patrí zaiste obraz Leonarda da Vinci – Mona Lisa. Múzeum má štari poschodia z ktorých každé je delené do troch zón.