Tallin, Helsinky a zakázané ostrovy - letecky


Typ zájazdu

Poznávacie


Krajina

Estónsko a Fínsko


Mesto

Tallin, Helsinky, Saamarea, Mohu


Hotel

s vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

Letecky


OPIS

Navštívime dve prímorské hlavné mestá Estónska - Tallin, a Fínska - Helsinky.  Spoznajte s nami legendu zakázaných estónskych ostrovov.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
26.09.2020 - 29.09.2020359,00 €   499,00 €  28%6 Objednať
  PROGRAM

1.deň:

Prílet do Tallinu. Transfer na ubytovanie. Náš prvý deň strávime prehliadkou Tallinu, hlavného mesta Estónska. Poznávacím znakom mesta je figúrka známa pod názvom Starý Tomas. Prezrieme si historické centrum mesta zapísané medzi UNESCO pamiatkami, mestské opevnenie, Stará tržnica, Latinská štvrť, Dominikánsky kláštor, Pasáž sv. Kataríny, Radničné námestie s radnicou, ktorú navštívil aj Dalajláma, najstaršia lekáreň otvorená už v roku 142, hradné návršie Toompe, kde sídli estónsky parlament a pravoslávnu katedrálu Alexandra Nevského, palácový komplex Kadriog, bývalý palác ruského cára Petra Veľkého. Nájdete tu aj múzeum marcipánu, ktorý tu namiešal miestny lekárnik. Individuálne voľno. Nocľah.

2.deň:

Po raňajkách sa preplavíme trajektom cez fínsky záliv do mesta Helsinky. Spoločne si pozrieme okolie prístavu s budovami parlamentu, pravoslávnu uspeckú katedrálu, Prezidentský palác, radnicu, operu a nevynecháme ani tržnicu umiestnenú v secesnej budove. Individuálne voľno. Presun trajektom do Tallinu. Ubytovanie. Nocľah.

3.deň:

Po raňajkách sa vyberieme na návštevu estónskych zakázaných ostrovov Mohu. Uvidíme ľudové kroje, navštívime aj ostrov Saamarea s veternými mlynmi, slamenými strechami a výhľadmi z pobrežia takmer do nekonečna. Pokračovať budeme do starobylého hlavného mesta Kureseare s mohutným a dokonale zachovalým hradom. Presunieme sa do údolia Kaali so 100 metrov širokým kráterom po meteorite nazývaným aj Slnečný hrob. Navštívime aj etnografické múzeum pod šírim nebom. Presun na ubytovanie. Nocľah.

4.deň:

Po raňajkách individuálne voľno, presun na letisko, odlet do Viedne.

  INFO

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Viedeň - Tallin - Viedeň s letiskovými poplatkami
- batožina v max. rozmeroch 40 x 20 x 20 cm
- 3 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe
- raňajky
- služby kvalitného sprievodcu 
- poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
- doprava po Estónsku cca 35 EUR / osoba
- komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK) - 2,20€/osoba/deň
- vstupy do pamiatok a trajekt – odporúčané vreckové cca 75 €
- príplatok za jednolôžkovú izbu 35 €/os/noc
- pobytová taxa - platba na mieste  4 EUR/os./noc

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.