Apúlia kraj rozprávkových domčekov


Typ zájazdu

letecky


Krajina

Taliansko


Lokalita

Apúlia


Mesto

Bari, Alberobello, Martina Franca, Castel del Monte, Trani


Hotel

3 x s vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

Raňajky


Doprava

letecká


OPIS

Vydajte sa s nami na objavnú cestu do rozprávkovej Apúlie. Nádherné mestečká  na pobreží tyrkysového mora. Množstvo historických pamiatok.  Spoznajte život v domčekoch, ako v nich žili ľudia pred stáročiami.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
26.03.2020 - 29.03.2020399,00 €   499,00 €  20%4 Objednať
  PROGRAM

Program zájazdu:

 

1.deň:
Prílet do mesta na brehu Jadranského mora Bari - hlavného mesta Apúlie - regiónu tvoriaceho " podpätok Talianskej čižmy " . Našu cestu za poznaním tohto čarovného kraja začneme večernou prechádzkou krivoľakými uličkami tohto malebného mesta odrážajúce taliansky temperament a dýchjúceho jedinečnou, nefalšovonou Talianskou atmosférou. Nevynecháme ani prvú ochutnávku miestnych špecialít či čerstvých plodov mora s pohárom lahodného vína.
Nocľah.


2.deň:
Po raňajkách navštívime najväčšie lákadlo regiónu  - mesto Alberobello, ktorého historické centrum je tvorené rozprávkovými domčekmi zvanými "trulli" /UNESCO/.  V miestnom múzeu môžeme spoznať život v domčekoch ako v nich žili ľudia pred stáročiami.
Naše kroky ďalej povedú do pôvabného mestečka Martina Franca s románskou bazilikoiu  San Martino. A bolo by hriechom nenavštíviť miestneho vinára a neochutnať niektoré z miestnych vín, patriacich k najlepším v Taliansku.
Návrat na ubytovanie.Nocľah.


3.deň:
Po raňajkách budeme pokračovať v návšteve apúlskych miest chránených ako historické dedičstvo UNESCO - Castel del Monte. Návštevu jedinečnej pevnosti umocňuje množstvo legiend,ktorými je opradená. Pevnosť je jedninečnou ukážkou stredovekej architektúry, kde sa stretávajú vplyvy starovekej, islamskej a gotickej architektúry.
Svieži morský vzduch si užijeme v kuzelnom historickom mestečku na apúlskom pobreží - Trani so stredovekým historickým centrom a gotickou katedrálou. Mesto sa pýši aj prívlastkom perla Apúlie. V prístave si prezrieme rybárske loďky, luxusné jachty, prejdeme sa dláždenými uličkami pomedzi paláce či cez židovskú štvrť a najfotogenickejším pohľadom je biela katedrála v kontraste s tyrkysovým morom.
Návrat na ubytovanie.Nocľah.


4.deň:
Po raňajkách navštívime hlavné mesto regiónu - Bari.
Najnavštevovanejšou atrakciou je kostol Sv.Mikuláša, kde sú od 11.storočia uložené ostatky tohto obľúbeného svätca. Nevynecháme ani starý prístav a pevnosť Castello Svevo a v čase osobného voľna si ešte pochutnáme na apúlskych špecialitách.
V popoludňajších hodinách transfer na letisko.Odlet.

 

  INFO

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Viedeň - Bari - Viedeň s letiskovými poplatkami
- batožina v max. rozmeroch 40 x 20 x 20 cm
- 3 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe,  
- 3 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu
- poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
- doprava v Apúlii cca 80 EUR / osoba
- komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK)
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 50 €
- príplatok za jednolôžkovú izbu 35 €/os/noc
- pobytová taxa - platba na mieste  4,- EUR/os./noc

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.

Orientačné vstupné  – ceny vstupov sa môžu počas sezóny meniť
- hrad Castell del Monte cca 12 EUR 

- mzeum Trulli - cca 10 EUR