Černobyľ a Kyjev - zážitok, na ktorý sa nezabúda


Typ zájazdu

letecký poznávací zájazd


Krajina

Ukrajina


Mesto

Kyjev, Pripjať


Hotel

3 x s vlastným sociálnym zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

letecká Kyjev


OPIS

Poďte s nami navštíviť miesta, ktoré videl len málokto. Nezabudnuteľným zážitkom je komplex jadrovej elektrárne v meste Pripiať, ale aj históriou dýchajúci kláštor Kyjevsko-pečerská lavra, múzeum miniatúr či impozantná socha Matka rodina.

  CENNÍK ZÁJADZU
Termín zájazduCena zájazdu od
10.11.2019 - 14.11.2019379,00 €   599,00 €  37% Objednať
  PROGRAM

1.deň:

Prílet do Kyjeva, transfer na hotel. Odložíme si kufre a vydáme sa objavovať Kyjev so všetkými zaujímavosťami a bizarnosťami. 
Pozrieme si najhlbšiu stanicu metra na svete klesajúcu do neuveriteľných 105,5 m kde sa eskalátorom vezieme až 5 minút. Pozrieme si sídlo Ukrainského prezidenta - čudesný Dom chiméra deň zakončíme v Korchme Tarasa Bulbu - tradičnej miestnej reštaurácii pri pohári ukrainskej vodky a kapustovom boršči či našinke.
Nocľah.

2.deň:
Po raňajkách sa vyberieme za neopakovateľnými zážitkami do  komplexu jadrovej elektrárne Černobyľ - Pripjať, jediného na svete prístupného verejnosti. Zážitok je  to neopakovateľný, jedinečný, ale aj šokujúci. 
V Pripiati budeme kŕmiť gigantické sumce, navštívime  opustenú radarovú stanicu najväčšiu na svete, uvidime živočíchy volľe žijúce v meste duchov, vylezieme na Duga radar secret station s vyhliadkou na celý Černobyľ, vyšplháme sa aj na 16 poschodovú budovu, obzrieme si vily - opustené domy duchov, Zahráme si na opustenom klavíri, navštívime nerádioaktivny ale tzv. Rádioaktivny cintorín a naobedujeme sa v Černobyľskej kantíne. 
Návrat na ubytovanie,nocľah.

3.deň:
Po raňajkách sa vyberiem obdivovať skvost Ukrainskej sakrálnej architektúry - Kyjevsko-pečerskú lavru. Kláštor z 11. storočia pôvodne jaskyne asketických mníchov Vám svojou krásou vyrazí dych. Navštívime aj úžasné múzeum miniatúr, kde nájdeme najmenšiu knihu na svete či nápis v ľudskom vlase. V popoludňajších hodinách sa poplavíme po rieke Dneper, ktorá má neuveriteľných 2.201km. V Kyjeve si ešte pozrieme veľkolepý vstup do mesta - "Zlatú bránu"  a prejav moderného umenia - farebné sošky cikajúcich chlapčekov. Návrat na ubytovanie,nocľah.


4.deň:
Po raňajkách budete mať možnosť navštíviť Národné múzeum Černobyľu a nevynecháme ani symbol Ukrainského vlastenectva sochu "Matka vlasti",kde je možné vystúpať do výšky až 91 metrov.
V popoludňajších hodinách transfer na letisko.Odlet.

  INFO

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Viedeň - Kyjev - Viedeň s letiskovými poplatkami
- príručná batožina - rzmery 40x 20 x 20 cm
- 3 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe
- 3 xraňajky
- služby kvalitného sprievodcu 
- poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
- doprava v Kyjeve cca 30 EUR / osoba
- komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK)
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 110 EUR
- príplatok za jednolôžkovú izbu 75 EUR/os/zájazd
- pobytová taxa - platba na mieste cca 3  EUR/os./noc

- batožina v max. rozmeroch 55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg  - cca 18 EUR / 1 cesta

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.

Ceny vstupného - ceny sú orientačné, počas sezóny sa môžu ceny meniť

- výhliadka Matka Vlasti výška 36,6 m ( bez obmedzenia veku ) - 100 UAH,  výška 91,0 m ( len pre osoby nad 18 rokov ) - 300 UAH
- národné múzeum Černobyľu 10 UAH,  Vojenské  múzeum - 15 UAH, Kyjevsko Pečerska Lavra - 50 UAH, plavba loďou - 200 UAH 
- celodenný výlet do Černobylu ( doprava, vstupenka, prehliadka so sprievodcom obed ) - 99 € / osoba

UPOZORNENIE:  

Pri krátkodobých návštevách Zóny a dodržiavaní stanovených ciest a bezpečnostných pravidiel je negatívny vplyv radiácie na človeka prakticky nulový. Počas prehliadky Černobyľu absorbuje ľudké telo menej radiácie ako pri jednom transatlantickom lete. 


Všetky letenky zakupované na meno klienta. Letecká spoločnosti nepovoľuje dodatočnú zmenu mena, zmena je možná len s poplatkom - cena poplatku za zmenu mena je v zmylse cenníka leteckej spoločnosti.