Úžasný Petrohrad a okrum Pobaltkými republikami


Typ zájazdu

Poznávací zájazd


Krajina

Rusko, Litva, Lotyšsko, Estónsko


Mesto

Trakai, Vilnius, Petrohrad, Puškin, Kaunas


Hotel

6 x s vlastným soc. zariadením na izbe


Strava

raňajky


Doprava

Autobus

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
31.07.2020 - 08.08.2020439,00 €   649,00 €  32%19 Objednať
  PROGRAM

Program:
1.deň Odchod zo Slovenska v obedňajších hodinách ( záleží od nástupného miesta). Presun do Rigy.

2.deň V ranných hodinách príchod do hlavného mesta Lotyšska - Rigy, ktorá architektúrou pripomína Viedeň či Petrohrad. Prehliadka centra, ktoré je zapísané v Unesco pamiatkach a pýši sa námestíčkami a predstavuje bludisko vydláždených uličiek, gotický Rigský dóm, ktorý je najväčším chrámom v Pobaltí, chrám sv. Petra, historické domy Troch bratov, Mačací dom, Švédska brána, pamätník Slobody. Individuálne voľno. Presun na ubytovanie.


3.deň. Raňajky, presun do Tallinu. Poznávacím znakom Tallinu je figúrka známa pod názvom Starý Tomas. Prehliadka historického centra mesta zapísaného medzi UNESCO pamiatkami, mestské opevnenia, Stará tržnica, Latinská štvrť, Dominikánsky kláštor, Pasáž sv. Kataríny, Radničné námestie s radnicou, ktorú navštívil aj Dalajláma, najstaršia lekáreň otvorená už v roku 142,  hradné návršie Toompe kde sídli estónsky parlament a pravoslávnu katedrálu Alexandra Nevského, Palácový komplex Kadriorg, bývalý palác ruského cára Petra Veľkého. Nájdete tu aj múzeu marcipánu, ktorý tu namiešal miestny lekárnik.  Individuálne voľno. Presun na ubytovanie

4.deň Raňajky, po raňajkách popri pobreží fínskeho zálivu do Petrohradu. Plavba loďou po rieke Neva, ktorá nám poskytne jedinečné pohľady na mosty a budovy Petrohradu z iného pohľadu. Ubytovanie.

5.deň Raňajky, prehliadka najvýznamnejších pamatihodností Petrohradu, mesta ktoré bolo založené v roku 1703 Petrom Veľkým. Navštívime Palácové nábrežie s najslávnejším múzeom na svete, ktoré obsahuje zbierku umeleckých pokladov - Ermitáž.  Navštívime Petropavlovskú pevnosť, posledný odpočinok ruským cárov - Katedrála Sv. Petra a Pavla, väzenie Trubeckého Bastionu. Prehliadka Nevského prospektu, Katedrála sv. Izaka, Smolný palác a slávny krížnik Aurora. Ubytovanie.  

6.deň. Raňajky, presun do letnej rezidencie Petra Veľkého - Petrodvorce. Prehliadneme si pompézny park v centre ktorého je dominantná veľká kaskáda, ktorá obsahuje 37 pozlátených sôch, 64 fontán a 142 vodotryskov. Po prehliadke sa presunieme do mestečka Puškin, pôvodné Carskoje Selo. Prehliadneme si palác Kataríny I Veľkej s nádhernou a známou jantárovou komnatou. V podvečerných hodinách odchod do mesta Pskov. Ubytovanie.

7.deň. Raňajky, po raňajkách presun do mesta kostolov Vilnius, ktorý je označovaný aj ako geografický stred Európy – prehliadka so sprievodcom barokové staré mesto, ktoré je v zozname UNESCO s pôvabnými uličkami lemovanými barokovými domčekmi a kostolmi,  mestské opevnenia, Gediminasov hrad, Katedrálne námestie, Židovská časť a množstvo kostolov. Presun na ubytovanie

8.deň. Raňajky, po raňajkách presun do mesta Trakai. V poobedňajších hodinách návšteva ostrovného vodného hradu. Tento jediný vodný hrad východnej Európy bol vystavaný z červených pálených tehál v 1. polovici 14. storočia na obranu proti Rádu nemeckých rytierov. V roku 1655 ho však zničili Rusi, ale Litovci ho nanovo vybudovali. Po prehliadke odchod smerom na Slovensko.

9.deň. Pokračovanie v ceste na Slovensko. Príchod v poobedňajších až večerných hodinách ( záleží od nástupného miesta)

  INFO

Cena zahŕňa:
-    autobusovú dopravu klimatizovaným autobusom
-    služby kvalitného sprievodcu počas celého zájazdu
-    6x hotelové ubytovanie
-    6 x raňajky
-    Poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

- pobytová taxa v hoteloch - cca 2,50 EUR / osoba / noc


Voliteľné poplatky:

- Cestovné poistenie - možnosť zabezpečenia v CK
- spiatočná miestenka 15,00 €
- príplatok za jednolôžkovú izbu 20,00  € / noc - 120,00 € / zájazd
- cestovné vízum do ruskej federácie - cca 90 €
- vstupy do pamiatok a múzeí - odporúčané vreckové  cca 120 €

Nástupné miesta:

31.7.-8.8.2020

Bratislava, Trnava, Piešťany, Trenčín, ŽIlina, Vrútky, Ružomberok,  Liptovský Mikuláš, Poprad, Levoča, Prešov

Príplatky za nástupné miesta
Prešov - bze príplatku

Bratislava, Nitra, Trnava , Piešťany, Trenčín, ŽIlina, Vrútky, Ružomberok,  Liptovský Mikuláš– 20,00 €
Žiar nad Hronom, Zvolen, B.Bystrica,  Poprad, Levoča – 15,00 €