Rumunsko - krajina živých tradícií


Typ zájazdu

Poznávací zájazd


Krajina

Rumunsko


Mesto

Baia Mare, údolie Vaser, Maramureš, Baile Borsa, Glod, Veselý cintrorín


Hotel

2 x s vlastným sociálnym zariadením na každej izbe


Strava

2 x raňajky


Doprava

autobusová


OPIS

Rumunsko to nie je len Transylvánia a Drakula. Je to krajina moderných pulzujúcich miest, krajina nevídaného pokroku a vývoja, ale aj krajina dokonale zachovaných historických miest a hlavne krajina,kde tradície sú stále živé. Vyberte sa s nami do nepoznaného regiónu Maramureš, kde si miestni obyvatelia ctia a dodržiavajú stáročné tradície. Tak poďte s nami objavovať drevené kostoly, remeselné dielničky, malé destilérky a ľudí - úprimných, pohostinných, nepoznačených ruchom moderného sveta.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
05.09.2020 - 09.09.2020179,00 €19 Objednať
  PROGRAM

 

1.deň:
Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách.

2.deň:
Príchod do mesta Baia Mare - bývalého baníckeho mesta s malebnou polohou na úpätí hôr Gutai.
Prezrieme si historické centrum s vežou Sv.Štefana, Mäsiarsku baštu - jediný zachovaný zvyšok stredovekého opevnenia a mestskú promenádu lemovanú barokovými stavbami. Nezabudneme na prvú ochutnávku rumunskej kuchyne - pochutnáme si na corba de fasolye, corba de vacuta, čorba de burta či sarmale. Nechajte sa prekvapiť čo sa za týmito názvami skrýva.
Naša cesta nás ďalej zavedie na Cimiter vesel - veselý cintorín. Je to jedinečný cintorín, kde miestny umelec zhodnotil život spoluobčanov krátkymi vtipnými nápismi na drevených krížoch.
Nevynecháme ani návštevu jedného s drevených kostolov zapísaného ako kultúrne dedičstvo UNESCO.
Presun na ubytovanie. Nocľah.

3.deň:
Po raňajkách sa vyberieme do malebného údolia Vaser, kde si vychutnáme nádherné výhľady počas cesty parným vláčikom na historickej železnici.
Následne sa presunieme do tradičnej dedinskej pálenice, kde dorábajú úžasnú dvakrát destilovanú "palinku" - navštívime pálenicu a samozrejme neodídeme bez "koštovky".
Naše kroky  ďalej povedú k tradičným dreveným vyrezávaným bránam-typickým pre Maramureš. Uvidíme aj dielničku, kde miestny majster tradičnými spôsobmi brány vyrezáva.
Navštívime aj dielničku, kde miestne ženy ručne tkajú tradičné koberce.
Presun na ubytovanie. Nocľah.

4.deň:
Po raňajkách sa vyberieme do kúpeľného mesta Baile Borsa, kde sa lanovkou vyvezieme k najvyššiemu vodopádu Rumunska - Konskému vodopádu. Zastavíme sa v Barsane, kde navštívime Byzantský kláštor a kostol chránený UNESCO a pokračovať budeme do Botize kde uvidíme historický,stále funkčný vodný mlyn a jedinečný prameň liečivej slanej vody.
Zastavíme sa aj v dedine Glod kde dorábajú miestnu špecialitu - rumunské brandy - prehliadka spojená s ochutnávkou. Navštívime aj mesto Sighetu Marmatiei, kde budeme obdivovať miestnu dobovú architektúru, ale aj pamätník obetiam komunizmu a holokaustu. S Rumunskom sa rozlúčime večerou v tradičnej miestnej "krčme" a vyberieme sa na cestu na Slovensko.
5.deň:
Príchod na Slovensko v ranných - dopoludňajších hodinách.

  INFO

Cena zahŕňa:

- dopravu klimatizovaným autobusom

- 2 x ubytovanie s  raňajkami

- služby sprievodcu, prehliadky podľa programu bez vstupov 

- poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:

- pobytová taxa - 3 EUR / osoba / noc


Voliteľné príplatky:

- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 2,20 EUR / osoba / deň
- spiatočná miestenka 10,00 EUR - možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse
- príplatok za 1/1 lôžkovú izbu – 19,00 EUR/noc - povinne pri obsadení izby jednou osobou 

Nástupné miesta:

Bratislava, Trnava, Sereď,  Nitra, Zvolen, Krupina, Dudince, Šahy

- nástupné miesto Šahy – bez príplatku

- ostatné nástupné miesta s doplatkom (10 €) 

  FAKULTATÍVNE VÝLETY

Rumunsko-tajomné a nepoznané. Krajina, ktorá svojho návštevníka príjemne prekvapí. Úžasne zachovalé historické mestá, tajuplné hrady a zámky, dychvyrážajúca krása Rumunskej prírody a v neposlednom rade vynikajúca kuchyňa. To všetko a ešte omnoho viac je Rumunsko-krajina netušených krás!