Okruh Transylvániou - TOP miesta


Typ zájazdu

Poznávací zájazd


Krajina

Rumunsko


Mesto

Sibiu, Sighisoara, Turda Salina, Hunedoara, Fagaraš, Busteni, Sinaia, Cluj Napoca,


Hotel

3 x vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

autobusová

  CENNÍK ZÁJADZU
Termín zájazduCena zájazdu od
16.07.2019 - 21.07.2019199,00 €   279,00 €  29% Objednať
27.08.2019 - 01.09.2019199,00 €   279,00 €  29% Objednať
02.07.2019 - 07.07.2019169,00 €   279,00 €  39% Objednať
  PROGRAM

1.deň

Odchod zo Slovenska v nočných hodinách. Presun cez Maďarsko do Rumunska.

2.Deň

V ranných hodinách príchod do mesta Hunedoara, kde sa nachádza najkrajší hrad Mateja Korvína – perla rumunských hradov, kde bol uväznený aj známy gróf Dracula.  Prehliadka gotického hradu, ktorý dal postaviť Ján Huňady v 15. storočí.

Presun do Sibiu,  prehliadka mesta - kde sa oplatí vidieť Veľké a Malé (Piata Mare) námestie s Rímsko - katolíckym kostolom, Vežou a Palác Brukenthal, Bridge of lies - most Klamárov.  Individuálne voľno. Po prehliadke sa presunieme do hotela na ubytovanie.

3.Deň

Raňajky, po raňajkách presun do skanzenu rumunskej ľudovej kultúry. Prehliadka „ Celého rumunska „ domčeky, mlyny, história a mnoho dalšieho na jednom mieste. Na ploche viac ako 96 ha sú tu sústredené domy zo všetkých častí Rumunska, privezené z dediniek a postavené miestnymi majstrami do pôvodného stavu. Úžasný zážitok prenesenia sa do minulosti tradičného Rumunska. A aj tu budeme mať možnosť posedieť si vo vidieckej "karčme" a ochutnať "sarmale" a iné dobroty tak ako ich pripravovali rumunské staré matere.

Neskôr sa vyberieme na najatraktívnejšiu cestu Rumunska a dá sa povedať aj Európy za zážitkom kde cesta je cieľ. Najmä motorkári so všetkých kútov prichádzajú na Trans Fagaraš vychutnať si neuveriteľné scenérie. Cesta, ktorá sa vinie ako stužka cez pohorie Fagaraš nás zavedie pod najvyšší vrchol Rumunska-Moldoveanu 2.544 mnm , pod ktorým vedie najdlhší tunel Rumunska. Naša cesta sa vyšplhá do výšky 2.042 mnm a poskytne nám úchvatné výhľady. Budeme sa zastavovať na tých najatraktívnejších miestach a na vrchole si vychutnáme tradičnú "mamaligu" kukuričnú kašu s typickým rumunským syrom Kaškaval pečenú na pahrebe. Kulinárny zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Presun na ubytovanie 

4. deň

Raňajky, presunieme do horského strediska Sinaia, pešia prechádzka k rozprávkovo krásnym zámkom Peleš – letné sídlo rumunskej kráľovskej rodiny.  Bohato zdobené interiéry.

Presun do „ Draculovho hradu“ zo 14. Stor. hradu Bran. Prehliadka hradu zaručuje rozprávkový zážitok. Celý hrad je obkolesený veľkou krásnou záhradou

Návrat do Brašova - jedno z najnavštevovanejších miest v Rumunsku. Založil ho Rád nemeckých rytierov v roku 1211. Prehliadka mesta so sprievodcom. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie. Nocľah.

5.Deň

Raňajky, po raňajkách presun do nádherného starovekého mestečka Sighisoara UNESCO. Prejdeme sa dobovými uličkami, navštívime rodný dom Vlada Tepeša, v ktorom je v súčasnosti reštaurácia, prezrieme si unikátne schody učencov, hodinovú vežu z pol 14. storočia, orloj. Individuálne voľno.

Presun do soľnej bane Turda Salina pobyt v tejto jedinečnej prírodnej atrakcii. Soľ sa tu ťažila už v 13. storočí. Presun na Slovensko.

Presun do mesta Cluj Napoca – prehliadka centra mesta so sprievodcom. Hlavné mesto historickej oblasti Transylvánie, je jedným z najnavštevo­vanejších miest v Rumunsku. Mesto je veľmi príjemné, a to je určite veľkým zážitkom pre tých, ktorí chcú vidieť  mestá so sedmohradským životom v celej svojej kráse. Dobré jedlo, vynikajúce kultúrne aktivity, nádherné historické dedičstvo a skvelá atmosféra, určite nesklame. Názov mesta Cluj pochádza z latinského názvu Clus, najprv použitý v 12-teho storočia s názvom pevnosti ktoré obklopovalo mesto. Clus znamená „zatvorený“ v latinčine a odvoláva sa na kopcoch, ktoré obklopujú mesto.  Vo večerných hodinách presun na Slovensko.

6. deň

príchod v ranných hodinách

  INFO

Cena zahŕňa:

- dopravu klimatizovaným autobusom

- 3 x ubytovanie s  raňajkami

- služby sprievodcu, prehliadky podľa programu bez vstupov 

- poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 2,20 EUR / osoba / deň
- spiatočná miestenka 10,00 EUR - možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse
- príplatok za 1/1 lôžkovú izbu – 19,00 EUR/noc - povinne pri obsadení izby jednou osobou

Pobytová taxa - 2,50 EUR / osoba / noc

Termíny a nástupné miesta:

2.7.-7.7.2019 

trasa A - Bratislava, Trnava, Sereď, Nitra, Nová Baňa, Žiar nad Hronom, Zvolen, Krupina, Dudince, Šahy 

trasa B - Bardejov, Prešov, Košice

16.7.-21.7.2019

Žilina, Považská Bystrica, Dubnica nad Váhom, Trenčín,  Nové Mesto nad Váhom, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Nitra,  Nové Zámky, Komárno

27.8.-1.9.2019

Bratislava, Trnava, Sereď, Nitra

NÁSTUPNÉ MIESTA:

  • nástupné miesta bez príplatku - Bratislava, Komárno
  • nástupné miesta s doplatkom 10 € - Trnava, Nitra, Sereď, Prešov, Košice,  Nové Zámky  
    nástupné miesta s doplatkom 15 € - Bardejov,  Žilina, Považská Bystrica, Dubnica nad Váhom, Trenčín,  Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou

Možné vstupy: ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa menia

- Bran Zámok 40 Lei
- Turda - Soľná jaskyňa 35 Lei
- Čierny kostol 10 Lei
- Sighisoara – Radničná Veža  - 20 Lei

- Peleš - 35 Lei

- Hunedoara - 25 Lei

  FAKULTATÍVNE VÝLETY

Rumunsko-tajomné a nepoznané. Krajina, ktorá svojho návštevníka príjemne prekvapí. Úžasne zachovalé historické mestá, tajuplné hrady a zámky, dychvyrážajúca krása Rumunskej prírody a v neposlednom rade vynikajúca kuchyňa. To všetko a ešte omnoho viac je Rumunsko-krajina netušených krás!