Lisabon a Porto - 4 dni


Typ zájazdu

Poznávacie


Krajina

Portugalsko


Mesto

Porto, Lisabon a pobrežie Lisabonu


Hotel

3 x s vlastným sociálnym zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

Letecky


OPIS

Historické Porto alebo modernejší Lisabon?

Neviete si vybrať ktoré z týchto portugalských miest navštíviť? Tak prečo ich nenavštíviť oba a to počas jedného zájazdu?

Ponúkame Vám výborný program pre spoznanie oboch týchto úžasných miest v Portugalsku, ktoré určite stoja za návštevu! Portugalsko je naozaj jedinečné, a očarí každého.

Jeho územie má nevyčísliteľné bohatstvo v podobe kozmopolitných miest, fantastických historických centier, kaviarní, palácov a katedrál. Užívať si zaslúženú dovolenku v zákutiach s takým zvláštnym šarmom je skutočný zázrak. A nezabudnite, že s organizovaným programom, ktorý sme pre vás pripravili, budete môcť ochutnať aj jeho výbornú kuchyňu a vypočuť si živú hudbu fado.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
29.05.2024 - 01.06.2024699,00 €3 Objednať
26.06.2024 - 29.06.2024659,00 €0 Objednať
18.09.2024 - 21.09.2024699,00 €8 Objednať
16.10.2024 - 19.10.2024699,00 €9 Objednať
  PROGRAM

1. Deň:

Odlet z Viedne v ranných / doobedných hodinách. Po viac ako 3 hodinovom lete pristávame v druhom najväčšom meste Portugalska - Porte a môžeme začať spoznávať toto krásne a zaujímavé mesto.

Obujeme si pohodlnú obuv, keďže mesto je postavené na kopci a prvá ochutnávka mesta môže začať.

Panoramatická prehliadka Porta, fascinujúceho a rušného mesta, ktoré sa v posledných rokoch stalo jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe. Má dlhú históriu, širokú škálu turistických atrakcií, rušný nočný život a obchod, ktorý spája tradíciu s novými trendmi. Ideme navštíviť jeho štvrte, začneme v hornej časti, navštívime: Seo Catedral, kde sa dozvieme o pôvode mesta a naskytne sa nám nevšedný výhľad na mesto. Ďalej budeme pokračovať na vežu Clérigos a železničnú stanicu San Bento - vynikajúci príklad typickej dlaždicovej výzdoby, ktorá je reprezentatívna pre Portugalsko, ale predovšetkým pre Porto. Určite nevynecháme ani histrické kníhkupectvo Lello, ktoré je ako z rozprávky a je funkčné od roku 1906. Hovorí sa, že počas rokov, keď žila v meste spisovateľka Harryho Pottera bola inšpirovaná kníhkupectvom Lello, aby vytvorila Rokfortské schody.

Voľný program a ubytovanie v hoteli.

 

2. Deň:

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke mesta, uvidíme krásne výhľady mesta.

Na obed ochutnáme tradičné jedlo mesta Porto Francesinha, a určite neostaneme hladní.

Na brehu rieky Douro nájdeme najstaršiu štvrť hlavného mesta Ribeira. Labyrint dláždených ulíc, domy s farebnými fasádami s výhľadom na rieku sú ďalším symbolom mesta spolu s Mostom Luisa I., majstrovským dielom z devätnásteho storočia postaveným zo železa, ktoré spája Porto so štvrťou Gaia (štvrť vinárstiev). Záujemcovia si môžu spraviť okružnú plavbu po 6 mostoch, ktoré sa na rieke nachádzajú a spraviť si nezabudnuteľné fotky. Nie nadarmo je to jedna z najpopulárnejších atrakcií mesta.

Železným mostom sa vyberieme do štvrti Gaia. Vychutnáme si krásne výhľady z druhej strany rieky so západom slnka. A keďže sa nachádzame vo vinárskej štvrti určite nevynecháme ochutnávku vína. Dozvieme sa o procese výroby portského vína a navštívime jedno vinárstvo. Pre záujemcov večera na jednom z najtypickejších miest v meste v štvrti Gaia, počas jedla si užijeme tradičnú fado show. Po predstavení a večeri návrat do hotela. Ubytovanie.

 

3. Deň:

Raňajky. Presun do Lisabonu.

Prehliadka hlavného mesta. Lisabon je živé, dynamické, multikultúrne a prekvapivé mesto. A toto všetko Vám aj ukážeme. Navštívime hlavné lákadla mesta - Veža Belém, Plaza del Comercio, štvrť Chiado, Bairro Alto, Baixa, štvrť Alfama.

Voľný program a nocľah.

 

4. Deň:

Raňajky.

Dokončíme prehliadku Lisabonu a rozlúčime sa s Portugalskom. Na vyhliadku mesta a pobrežia sa vyvezieme typickou žltou električkou, napríklad číslom 28. Pokocháme sa výhľadmi, dáme si kávičku na niektorej z terás pri muzike pouličných umelcov a ochutnáme miestny koláčik Pasteis de Belem.

Navštívime hlavné námestie, nakúpime posledné suveníry a vo večerných hodinách sa presunieme na letisko.

Odlet do Viedne z Lisabonu vo večerných hodinách.

  INFO

Cena  1 osobu zahŕňa:

- letecká doprava Viedeň  - Porto - Lisabon - Viedeň, vrátane letiskových poplatkov
- 3 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe - kategória min. 3*
- 3 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu 
- poistenie insolventnosti CK
príručná batožina 40 x 20 x 25 cm 

V cene nie je zahrnuté:
- doprava po Portugalsku cca 80  EUR / osoba
- pobytová taxa - platba na mieste cca 3 € /os./noc

Nepovinné príplatky:

- transfer Bratislava - letisko Viedeň a späť - cca 36 €/ osoba

- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 4,80 € / osoba /deň

- príplatok za jednolôžkovú izbu 180 €/os/zájazd (povinné pri obsadení izby jednou osobou)

- príručná batožina 55 x 40 x 20 cm - 10 kg - od 46 eur 

- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 35 € /osoba

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.