ISLAND - horúce pramene, gejzíry, ľadovce, sopky, vodopády, lagúny, Polárna žiara a zlatý okruh


Typ zájazdu

Poznávacie


Krajina

Island


Lokalita

Island


Hotel

7 x s vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

7 x raňajky


Doprava

Letecky


OPIS

Pozývame Vás spoznať jedinečný ostrov Island, ktorý je čoraz obľúbenejšou turistickou destináciou. Jedno z posledných miest, ktoré bolo osídlené ľuďmi.

Divoký Island predstavuje všetko, čo si môžete predstaviť pod pojmom „nespútaná príroda“.
Krajina si pre Vás pripravila nespočetné množstvo prírodných krás, ako sú ľadovce, sopky, vodopády, tmavé čadičové pláže, útesy, gejzíry, lagúny, či jazierka.

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
15.03.2022 - 22.03.20221299,00 €   1499,00 €  13%0 Objednať
12.04.2022 - 19.04.20221499,00 €   1699,00 €  12%0 Objednať
10.05.2022 - 17.05.20221299,00 €   1499,00 €  13%9 Objednať
  PROGRAM

1. Deň 

Odchod zo Slovenska. Prílet na Island. Presun do centra hlavného mesta – Reykiaviku, mesta zahaleného do pary z horúcich prameňov. Takéto je najsevernejšie hlavné mesto na svete. Spoločne so sprievodcom si prejdeme centrum mesta, pozrieme si jedinečnú futuristickou dominantu mesta - koncertnú halu Harpa - sídlo Islandského symfonického orchestru, koncertní síň a konferenční centrum, Vilu Hofdi, monumentálnu katedrálu Hallgrímskirkja, sochu Slnečného cestovateľa - plastika odkazujúca na 200 rokov od založenia mesta, ulicu Laugavegur, staré mesto, parlament, operný dom, radnicu s jazerom Tjörnin, z veže Perlan budeme mať výhľad na celé mesto a okolie.  Ubytovanie.

2. Deň 

Raňajky, náš dnešný deň bude mať prívlastok Zlatý okruh. Tento deň nás čakajú najväčšie lákadlá Islandu, ktoré jsou celoročným unikátnym zážitkom.

Presunieme sa do najstaršieho národného parku Islandu (UNESCO) - Thingvellir. Park leží na tektonickom zlome euroázijskej a americkej pevninskej dosky. Budete mať jedinečný zážitok, kedy v jednom čase bude jedna noha v Amerike a druhá v Európe.
Pozrieme si kontinentálnu trhlinu Almannagia a miesto prvého demokratického parlamentu sveta Althing (r. 930). Presunieme sa k zlatému trojstupňovému vodopádu Gullfoss na rieke Hvíta, ktorý je považovaný za najkrajší na ostrove. Je vysoký až 32 metrov a za slnečného počasia sa jeho kvapky odrážajú v prenádhernej dúhe. Potom k najznámejšiemu gejzíru sveta Geysiru. Jediným tryskajúcim je gejzír Strokkur. Vytryskuje vodu približne každých 5-10 min do výšky 15 – 30 metrov.

Zastávku si urobíme pri scénickom kráteri vyhasnutej sopky Kerid. Toto miesto poznáme aj z klipu slávnej Bjork. Ubytovanie

3. Deň 

Raňajky, presúvame sa k najjužnejšiemu mysu krajiny. Prvou našou dnešnou zastávkou bude vodopád. Prejdeme poza jeho vodný záves. Vodopád dosahuje výšku 60 metrov.

Presúvame sa okolo najväčšieho ľadovca v Európe Vatnajökull a vulkánu Eyjafjallajökull, ktorý je nedávnou erupciou z roku 2010 neslávne každému známy.

Jedným z najvyšších vodopádov na Islande je Skogar. Vodopád Skógafoss poznáme z filmov Thor, Tajný život Waltera Mittyho či z klipu Justina Biebera.  Miesta sú opradené legendou o tajnej jaskyni, kde sa ukrýva poklad Vikinga.

V závere dňa sa presunieme na čiernou pláž - Reynisfjara . Jedinečným zážitkom je pre každého výstup k majáku na mys Dyrhólaey. V tejto časti ostrova si môžeme vychutnávať výhľady na Atlantický oceán. Ubytovanie

4. Deň

Raňajky, presunieme sa do Národného parku Skaftafell. Absolvujeme nenáročnú, veľmi atraktívna prechádzku k vodopádu Svartifoss.

Presunieme sa na najkrajšie miesto na Islande – k diamantovej pláži. Najväčší ľadovec v Európe - Vatnajökull si prerazil svoju cestu do mora v lagúne Jökulsárlon, kde bude možnosť dobrodružnej vyhliadkovej plavby po tejto unikátnej lagúne. Ubytovanie

5. Deň 

Raňajky. Tento deň využijeme vodné krásy ostrova. Navštívime vodopády Hraunfossar – vplyvom sopečnej činnosti vybuchla sopka pod ľadovcom, a tým sa v láve vytvorili póry. Cez tieto póry vyteká voda  a vytvára sa tak stena vodopádov. Jedinečný prírodný úkaz, nazývaný aj lávový vodopád. Táto sústava vodopádov sa vlieva do kryštálovo čistej rieky Hvitá.
Pri návrate zastávka pri najsilnejšom a najvyššom termálnom prameni Európy – Deildartunguhver! Možnosť využiť štýlové kúpele a sledovať silu prameňa chrliaceho 180 litrov za sekundu s teplotou až 97 stupňov!

Ubytovanie.

6. Deň

Raňajky, presun na poloostrov SNÆFELLSNES – biele a čierne piesočnaté pláže Djúpalónssandur, pauza na obed v ARNARSTAPI – mestečko na členitom pobreží s čadičovými útvarmi, útesy plné vtákov, prírodný kamenný most a nenáročné turistické trasy, prejdeme popod najväčší ľadovec poloostrova – Snaefellsjokull. Navštívime pôvodnú rybársku osadu Hellnar s morskou jaskyňou Baostofa, najzápadnejšie mesto Európy – Olafsvik, ikonickú horu Islandu preslávenú aj zo seriálu Hry o tróny – magický vrchol Kirkujufell s vodopádom Kirkjufellfoss. Ubytovanie. 

7. Deň 

Raňajky, relaxační a oddychový deň v prestížnej Modrej lagúne. Geotermálne kúpele s tyrkysovou vodou uprostred čiernych lávových polí. Po kúpaní navštívime srdce geotermálnej oblasti Islandu GUNNUHVER, fumaroly, sírové výpary a bahenné kotle, sírové jazierka a oblasť sopečnej erupcie v marci 2021. Presun na ubytovanie.

8. Deň

Raňajky Transfer na letisko, odlet.

  INFO

Aktuálne informácie o podmienkach vstupu do krajiny a návratu na Slovensko:

Vstup na Island https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/island-podmienky-vstupu-a-opatrenia-proti-sireniu-covid-19?_101_INSTANCE_Iw1ppvnScIPx_redirect=%2Fcestovanie_a_konzularne_info%2Fdetail%2F-%2Fasset_publisher%2FIw1ppvnScIPx%2Fcontent%2Fislandska-republika%3FdisplayMode%3D1


Návrat na Slovensko https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/karantena-podmienky-navratu-do-sr

Cena zahŕňa:

- leteckú prepravu Viedeň / Budapešť  – Reykjavik – Viedeň / Budapešť vrátane letiskových poplatkov, (letisko podľa Vášho výberu)
- príručná batožina 40 x 20 x 20 cm
- transfery z a na letisko na Islande 
- 7 x ubytovanie v hoteloch / izby s vlastným sociálnym zariadením,
- 7 x raňajky,
- kvalitný sprievodca CK
- poistenie proti insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

pobytová taxa cca 5 €/osoba/ noc - platba na mieste,
- dopravu minivan / mikrobusom podľa programu 130 EUR

Nepovinné príplatky:

- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 2,50 EUR ( KOMFORT )  3,80 EUR ( EXTRA ) / osoba / deň (kompletné informácie nájdete nižšie)
- príplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR/os/zájazd (povinné pri obsadení izby jednou osobou)

- príručná batožina 55 x 40 x 20 cm - 10 kg - cca 40 eur 

- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 40 €   

- transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava - cca 24 € (záleží od záujmu klientov)

Termín:

15. 03. - 22. 03. 2022 - odlet z Viedne alebo Budapešti

Veľká noc 12. 04. - 19. 04. 2022 - odlet z Viedne alebo Budapešti 

10. 05. - 17. 05. 2022 - odlet z Viedne alebo Budapešti CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.

 

INFORMÁCIE KU KOMPLEXNÉMU CESTOVNÉMU POISTENIU

Ponúkame k dispozícii nasledovné poistné balíky:

  1. balík KOMFORT cena 2,50 EUR / osoba / deň - tento balík kryje liečebné náklady, batožinu, zodpovednosť, poistenie úrazu, STORNO poistenia, ale storno poistenie je so spoluúčasťou 15%, a je limitovaný vekom, tj. pre osoby do 70 rokov
  2. balík EXTRA cena 3,80 EUR / osoba / deň - tento balík kryje liečebné náklady, batožinu, zodpovednosť, poistenie úrazu, úplne všetko vrátane STORNO poistenia. Storno poistenie je bez spoluúčasti do plnej výšky ceny zájazdu alebo zakúpených služieb a je pre osoby bez obmedzenia veku. Aby bolo storno postenie kryté do plnej výšky ceny zájazdu bez spoluúčasti, tak je potrebné, aby sa toto cestovné poistenie klientovi uzatvorilo v čase / súčasne so zakúpením zájazdu resp. s úhradu prvej zálohy za zájazd. Ak by sa cestovné poistenie uzatvorilo v iný deň (neskorší) ako si klient kúpil zájazd, alebo platil prvú zálohu za zájazd, tak je storno poistenie so spoluúčasťou 15%.

Cestovné poistenie kryje aj COVID udalosti!

  • Cestujete do zahraničia a boli ste pred cestou COVID - pozitívny?
  • Nachádzate sa v zahraničí a ste COVID – pozitívny?

 Poistenie storno poplatku, náhrada storno poplatkov vzniknutých pri nenastúpení na cestu platí aj v súvislosti s ochorením COVID-19

 V rámci rozsahu poistenia liečebných nákladov sú zahrnuté aj náklady, ktoré vznikli poistenému v zahraničí v súvislosti s ochorením COVID-19  

(A to aj v krajinách, ktoré boli Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky alebo iným príslušným orgánom štátnej správy označené ako rizikové, resp. nie sú na zozname menej rizikových krajín. Ostatné ustanovenia a výluky uvedené vo Všeobecných poistných podmienkach pre krátkodobé cestovné poistenie – 2019, ostávajú nezmenené a naďalej platné!)

Pripoistenie PANDEMIA

Možnosť pripoistenia PANDÉMIA pre prípad COVID-19 alebo inej epidémie, ktorou budú kryté náklady na náhradné ubytovanie spojené s umiestnením poisteného do preventívnej karantény a náklady na náhradnú dopravu späť na Slovensko po ukončení preventívnej karantény v zahraničí.

 

Rozsah pripoistenia PANDÉMIA pre prípad COVID-19

alebo inej epidémie/pandémie pre cestovné kancelárie

 

Rozsah pripoistenia je platný len pre poistené osoby, ktoré majú dojednané pripoistenie PANDÉMIA v návrhu poistnej zmluvy!

Poisťovateľ (UNIQA poisťovňa a. s.) hradí nad rámec Všeobecných poistných podmienok pre Krátkodobé cestovné poistenie – 2019 náklady súvisiace s pandémiou / epidémiou:

 

  1. Náklady na náhradné ubytovanie spojené s umiestnením poisteného do karantény:

- preventívna karanténa nariadená oprávneným miestnym orgánom (napr. v hoteli, v ktorom je poistený ubytovaný, sa preukáže nákaza)

V prípade potreby predĺženia pobytu v zahraničí z dôvodu umiestnenia poistenej osoby do karantény v súvislosti s ochorením COVID-19 alebo inej pandémie/epidémie, uhradí poistiteľ mimoriadne náklady na ubytovanie na základe doložených podkladov a to maximálne do výšky limitu poistného plnenia.

Poistné plnenie je v prípade náhradného ubytovania obmedzené na rovnakú kategóriu hotela ako pôvodné ubytovanie a je plnené maximálne do doby ukončenia karantény. Náklady na ubytovanie v prípade nariadenej karantény hradí poisťovateľ len ak neboli hradené oprávneným miestnym orgánom v zahraničí.

 

  1. Náklady na náhradnú dopravu späť na Slovensko po ukončení nariadenej karantény v zahraničí:

- preventívna karanténa v súvislosti s nákazou napr. niekoho v hoteli

V prípade potreby predĺženia pobytu v zahraničí z dôvodu umiestnenia poistenej osoby do karantény v súvislosti s ochorením COVID-19 alebo inej pandémie/epidémie, uhradí poistiteľ mimoriadne náklady na náhradnú dopravu, na základe doložených podkladov, a to maximálne do výšky limitu poistného plnenia.

Poistné plnenie je v prípade náhradnej dopravy obmedzené cenou letenky alebo cestovného lístka na ekonomickú triedu.

 

  1. Rozšírenie poistenia storno poplatku (zájazdu, rezervovanej zahraničnej cesty, cestovného lístka) pre prípad nesplnenia zdravotných podmienok v čase nástupu do verejného dopravného prostriedku, ktorý slúži na cestu do zahraničia (lietadlo, autobus, vlak).

-Rozšírenie rozsahu poistenia storno poplatku o prípady, kedy poistený zdokladuje, že na Slovensku, ešte pred odjazdom do zahraničia mu nebolo umožnené nastúpiť do dopravného prostriedku vzhľadom na zdravotné riziká súvisiace s COVID-19 a podozrenie na ochorenie poisteného. Poistné plnenie sa poskytuje maximálne do výšky limitu poistenia storno poplatku.

Poistenie sa vzťahuje aj na prípady, keď poistený doloží, že cestoval vlastným dopravným prostriedkom a nebolo mu umožnené opustiť Slovensko na hraničnej kontrole krajiny susediacej so Slovenskom z dôvodu nesplnenia zdravotných podmienok potrebných na vycestovanie a podozrenie na ochorenie poisteného (za predpokladu, že o nesúlade svojho zdravotného stavu so zdravotnými podmienkami potrebnými pre vycestovanie nevedel a nemohol vedieť).

Poistiteľ si vyhradzuje právo kedykoľvek ukončiť predaj pripoistenia PANDÉMIA. Nárok na poistné plnenie z pripoistenia PANDÉMIA poistenému nevznikne, ak bolo dojednané po oznámení poistiteľa o ukončení predaja.

 

Pripoistenie PANDÉMIA je možné uzatvoriť len ako doplnkové poistenie k poistným balíkom KOMFORT ( cena balíčka je 3,70 EUR / osoba / deň )  alebo EXTRA ( cena balíčka je 5,00  EUR / osoba / deň )  Krátkodobého cestovného poistenia.

 

Poistné limity platné pre pripoistenie PANDÉMIA:

Územný rozsah Náklady na ubytovanie Náklady na náhradnú dopravu

Európa:                400 EUR (náklady na ubytovanie), 400 EUR (náklady na náhradnú dopravu)