Toskánsko letecky - najznámejšie mestá Florencia, Pisa, Lucca, Modena, Bologna


Typ zájazdu

letecké poznávacie


Krajina

Taliansko


Lokalita

Toskánsko


Mesto

Florencia, Pisa, Lucca, Modena, Bologna


Hotel

3 x s vlastným sociálnym zariadením na každej izbe


Strava

3 x raňajky


Doprava

letecká

  CENNÍK ZÁJAZDU
Termín zájazduCena zájazdu odVoľné miesta
16.06.2019 - 19.06.2019359,00 €6 Objednať
25.08.2019 - 28.08.2019359,00 €19 Objednať
08.09.2019 - 11.09.2019359,00 €20 Objednať
  PROGRAM

1.deň:

Odlet zo Slovenska. Prílet. Transfer do centra Bologne. Návštěva historického centra Bologne s nádherným námestím obkoleseným arkádami.Navštívime kostol s jedinečnými slnečnými hodinami v interiéri. Individuálne voľno. Presun na ubytovanie.Nocľah.

 2.deň:

Raňajky, presun do kolísky renesancie – Florencie. Prehliadka mesta – Palazzo Vecchio na Piazza della Signoria,kópia Michelangelovho Dávida,Bazilika Santa Croce, Giottova zvonica Kampanila,chrám Santa Maria del Fiore,baptistérium San Giovanni,bazilika San Lorenzo,možnosť návštevy slávnej galérie Uffizi s viac ako 4.000 obrazmi. Môžeme si prezrieť zbierky Botticelliho, Leonarda da Vinci, Michelangela, Raffaela, Giotta, Caravaggia a ďalších umelcov.

Dómske námestie s katedrálou Duomo ktorá je 4. najväčšou katedrálou na svete. Most Ponte Vecchio – najstarší a najužší most ponad rieku Arno, sídlo florentských zlatníkov. Večer sa prejdeme na Michelangelovo námestie, odkiaľ si vychutnáme nádhernú vyhliadku na toto jedinečné mesto 

Návrat na ubytovanie. Nocľah.

3.deň:

Raňajky. Presun do historického mesta Lucca. Tu sa pokocháme dokonalosťou rímskeho amfiteátra, poprechádzame sa po mestskom opevnení, ktoré je jednou z najväčších atrakcií mesta , prezrieme si stredoveké veže a kostoly. V popoludňajších hodinách presun vlakom do perly Toskánska – Pisy. V Pise sa vyšplháme na šikmú vežu, ohúri nás ohromnosť dómu a vyzdobenosť baptistéria.

Návrat na ubytovanie.Nocľah.

4.deň:

Raňajky, Po raňajkách navštívíme historické mesto Modena, ktoré sú aj centrum talianskej kulinárie. V Modene navštívíme historické centrum s nádhernou katedrálou. Pozrieme si pamätník miestneho rodáka Luciano Pavarottiho. Pochutnáme si na miestnych špecialitách - modenské salámy, známe syry, sušené šunky, a zapijeme to najznámejčím Modenským vínom Lambrusco. Kúpime si balzamikový ocot - nazývané aj čierne zlato,  ktorého domovom je práve toto mesto. Transfer na letisko. Odlet vo večerných hodinách.

  INFO

Cena  1 osobu zahŕňa:

• letecká doprava 

- letiskové a bezepčnostné poplatky

- 3 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe

- 3 x raňajky

- služby sprievodcu počas celého zájazdu – od odletu po prílet

- poistenie insolventnosti CK


- batožina o rozmeroch 40 x 20 x 20 cm

 

V cene nie je zahrnuté:

-  miestna doprava  - cca 79,00 EUR

-  komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK)

- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 60 EUR

- príplatok za jednolôžkovú izbu 35 €/os/noc

- transfer letisko – hotel – letisko 30 €

- pobytová taxa 3 EUR / osoba / noc

- batožina 55x 20 x 40 cm - 10 kg - cca 15 €

 

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok. Je možné zakúpiť si audiosprievodcu.