DVA SKVOSTY - MOSKVA A PETROHRAD LETECKY


Typ zájazdu

letecký poznávací zájazd


Krajina

ruská federácia


Mesto

Petrohrad, Moskva


Hotel

s vlastným soc. zariadením na každej izbe


Strava

Raňajky


Doprava

letecká


Súhrn zájazdu

Vydajte sa s nami do samého centra niekdajšieho cárskeho Ruska. Unikátny zájazd ktorý nám umožní spoznať dva veľkolepé skvosty dýchjúce históriou. Najväčším lákadlom sú Jantárová komnata, Auróra, chrám Vasilja Blaženého, Kremeľ a mnohé iné. Prejdeme sa po miestach kde sa prechádzali ruskí cári a cárovné. Ochutnáme najvychýrenejšie špeciality ruskej kuchyne. 

  Cenník zájadzu
Termín zájazduCena zájazdu od
18.04.2018 - 24.04.2018899,00 € Objednať
  Program zájazdu

1. deň Odlet do Moskvy.  Transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň Raňajky, po raňajkách nasleduje prehliadka mesta so sprievodcom. Prehliadneme si Červené námestie, , Mauzoleum, chrám V. Blaženého, historické múzeum, obchodný dom GUM,  Manéžové námestie, Park víťazstva, Víťazný oblúk, ulička Arbat, chrám Krista spasiteľa. Navštívime Kremeľ, katedrálu Nanebovzatia Panny Márie, Chrám Zvestovania aj Chrám Archaniela Michaela a tiež hrobky ruských panovníkov. Veľký Kremeľský palác, Teremský palác so súkromnými komnatami ruských cárov a ďalšie paláce, v ktorých sú vystavené poklady Ruskej ríše. Návšteva kremelskej Zbrojnice - ORUŽEJNAJA PALATA, najstaršieho ruského múzea s unikátnymi zbierkami pokladov ruských cárov. Presun do hotela, ubytovanie.

3. deň Raňajky, po raňajkách navštívime súčasné duchovné centrum ruského pravoslávia - pútnické miesto SERGIJEV POSAD (Zagorsk), ktorý je historickou ukážkou previazanosti moci cirkvi a štátu. Trojickosergijevský kláštor (UNESCO) je najbohatší kláštor v Rusku, uchováva ukážky šiestich storočí ruskej architektúry. Možnosť návštevy Treťjakovskej galérie (obrazy ruských maliarov - najslávnejší ruská ikona Andreja Rubleva, obrazy peredvižníkov). Po prehliadke návrat do Moskvy a voľno na individuálne prechádzky, nákupy alebo návštevu ďalších zaujímavostí. Podvečer transfer na vlakovú stanicu, odjazd lôžkovým vlakom do Petrohradu.

4. deň Príchod do Petrohradu v ranných hodinách. Nasleduje prehliadka mesta so sprievodcom  – Nevský prospekt, Kazanská katedrála, Palácové námestie, Zimným palácom, Katedrála sv. Isaka, Vasiljevski ostrov, Marsovo pole a iné. Popoludní návšteva PETROPAVLOVSKEJ PEVNOSTI postavenej na prvom osídlenom ostrove mesta. Súčasťou pevnosti je množstvo múzeí dokumentujúcich históriu Petrohradu a katedrály sv. Petra a Pavla, najväčšej budovy v meste s hrobkami ruských cárov vrátane Petra Veľkého. Možnosť návštevy kazematov, múzea miniatúr, múzea mučenia alebo prechádzky rozsiahlym areálom pevnosti. Po prehliadke prechod k rieke Neve, kde kotví slávny krížnik AURORA. Večer odchod do hotela, ubytovanie.

5. deň Po raňajkách sa vydáme na prehliadku grandiózneho paláca a parku PETRODVOREC, letnej rezidencie Petra Veľkého, ktorej srdcom je Veľká kaskádová vodná trieda. V parku na útese nad Fínskym zálivom sa nachádza najimpozantnejšia sústava vodotryskov na svete, ktorými strieka 30 000 litrov vody za sekundu. Paláce dokumentujú bohatstvo a okázalosť ruských cisárov. Uvidíme interiéry bohato zdobené zlatom, mramorom a zrkadlami. Po prehliadke paláca a parku návrat do Petrohradu, prechádzka centrom Petrohradu k chrámu Spasiteľa na krvi s nádhernými farebnými kupolami, pozdĺž kanálov pretínajúcich mesto a po najvýznamnejšej triede mesta, Nevskom prospekte. Večer návrat do hotela.

6. deň Dopoludnia návšteva jedného z najslávnejších svetových múzeí, ERMITÁŽE. Rozsiahle zbierky sa nachádzajú v piatich historických budovách, z ktorých najvýznamnejšie je bývalé sídlo ruských cisárov ZIMNÝ PALÁC. V bohatej obrazárni nechýbajú ani diela Leonarda da Vinci, Raphaela alebo zbierka francúzskych impresionistov. Popoludní návrat do hotela a individuálne voľno na rozlúčenie sa s Petrohradom. V nočných hodinách sa môžu záujemcovia vydať na otváranie mostov na rieke Neve.

7. deň Osobné voľno,  Možnosť návštevy múzeí a nákupy. V obedňajších hodinách transfer na letisko, odlet  do Viedne.

  Informácie o zájazde

V cene je zahrnuté:

- letecká doprava vrátane letiskových a servisných príplatkov z Viedne
- 5 x ubytovanie v 3* hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe, 1 x vo vlaku Moskva Petrohrad
- raňajky
- služby sprievodcu počas celého zájazdu – od odletu po prílet
- poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

- doprava v Moskve a Petrohrade -  cca 180 EUR

- cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK

- 1-lôžková izba 180,- EUR/4 noci v hoteloch,  

- víza do Ruskej federácie - 90 EUR  / 180 EUR ( zrýchlené vybavenie víz )

- vstupy do pamiatok - cca 120 EUR 

transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava  25 EUR 

 

Dôležité upozornenie:-  pre cestu do Ruskej federácie je potrebný pas s platným vízom - na požiadanie zabezpečí  CK  za poplatok 90,- EUR / osoba